Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy ne felejtsem el azokat...

Hogy ne felejtsem el azokat az angol szavakat amiket már megtanultam?

Figyelt kérdés
Még csak tanulok, szóval ha sorozatott nézek akkor megint ottvan hogy van egy új szó, vagy a mondatott nem értem. Hogy tudnám maradandóvá tenni az angol szavakat. Nem tudom mindet használni és elfelejtem. Pár szót napokig tanulok,hogy leírogatom és egésznap mondom magamban. De értitek napokig pár szót majd elfelejtem. Ez már röhelyes. Mindent erre szánok, és ez van. Vhogy, vki tud mondani erre vmit?
2020. máj. 17. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze. Szövegkörnyezettel együtt tanuld meg a szavakat. Itt egy példa, legyen mondjuk a cél 15 szó egy nap. Írj velük egy rövid sztorit, és mikor még viszonylag "friss" a tanult szó kezd el használni beszéd során ill. írásban is. Ismételni és ismételni... még hónapok után is.
2020. máj. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én quizletet használok. Ne légy mérges, ha elfelejted a szót, ismétléssel marad meg. Folyamatos idő-növeléssel próbáld meg ismételni (másnap, +3, +egy hét,...). És próbáld közben használni is azokat a szavakat.
2020. máj. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!