Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kb. Milyen nyelvtani szabályok...

Kb. Milyen nyelvtani szabályokat kell tudja a középfokú nyelv vizsgához?

Figyelt kérdés

És azt írják kb.3000-5000 szót tudni kell, de mivan ha megvan az a szókincsem, de teljesen másból, mint ami kéne. 🤷‍♀️


(Nagyon ráparázok a dolgokra)


2020. máj. 25. 11:03
 1/4 MDaniel98 ***** válasza:

Középfokú nyelvvizsgához általában az összes nyelvtani egységet érteni és tudni kell.

Melyik nyelvből vizsgáznál?

2020. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Angolból tenném le.

Szóval az összeset, mindent tudnom kell? 😳😵

2020. máj. 25. 13:45
 3/4 MDaniel98 ***** válasza:
Igen. Jó, a 12 igeidőből ha csak 8-9-et tudsz használni nem lesz nagy bajod, de a kérdések képzését, a 4 conditional és a reported, és direkt speechet tényleg nem árt tudni.
2020. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem is azért hogy a leveledbe vagy véleményedbe beépítsd de írásbelin fontos lehet szövegértésnél és fordításnál. Szóbelin én nem igazán bonyolítottam túl, az inkább a lényeg hogy helyesen és sokat beszélj, de természetesen szépítheti a beszéded és plusz pontot is kaphatsz. Én úgy gondolom hogy ahhoz hogy meg tudd érteni a nyelvet, ami középfokon már elvárt, szükséges és kell is tudni az igeidőket. De ha jelen időben megérted mind a négyet akkor nem lesz gond mert csak az idősíkon kell tudnod elhelyezni a történéseket.
2020. máj. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!