Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki hány órát tanult naponta...

Ki hány órát tanult naponta egy adott nyelvet?

Figyelt kérdés
2020. máj. 26. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy nyár alatt lett A1-ről erős B2 az angolom, 13 évesen. Onnan már gyerekjáték volt a C1 középiskolában. Gyakorlatilag egész nap tanultam. Folyamatosan filmeket, sorozatokat néztem, angol és magyar felirattal váltogatva, állandóan megálltam és szótáraztam, nyelvtankönyvet olvasgattam (Dohár Péter). Szerintem napi 10 órát minimum az angollal foglalkoztam. Sajnálom, hogy dolgozni kell, tök szívesen megtenném ezt a spanyollal :D Most 10 év múlva angol nyelvtanár vagyok.
2020. máj. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy a műegyetemen mondta a rektor az évnyitón a hatvanasok végén, a tehetség és a szorgalom szorzata számít. Egyik sem lehet nulla, de bármelyik lehet kicsi, ha a másik nagy.


De azt nem csodálom, hogy a kutyának se tetszett, amit írtál, mert a munka belefektetése ma már senkinek sem tetsző ötlet, és ráadásul jönnek a sárkányfűárusok, miszerint elég egy játékot játszani, és anyanyelvi szintr ejut vele az ember.

2020. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én naponta 3-4 órát foglalkozom az angollal. Ebből 2,5 óra angol sorozat/film nézése angol felirattal vagy angol youtube videók nézése. Szoktam szókártyákat gyártani, ezekkel bővítem a szókincsem. Vannak nyelv könyveim, segítségükkel még többet tanulok. Készülök a B2-es vizsgára.
2020. máj. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Most, a home office idején akkor kelek, amikor világosodik, szóval már hetek óta 5-10-kor, 10-20 perc, amíg magamhoz térek, megkeresem a könyvet és egy órát tudok tanulni. Nem viccelek, képes vok felkelni ekkor, kb. 7-ig tanulok. Utána még napközben 1-2 órát, de fél órás bontásban. Vagyis fél óra tanulás, vmit csinálok és újra fél óra. De lehet, hogy 2 óra múlva lesz fél óra. Szóval, hétköznap 2 óra, hétvégén 2-3 óra. Viszont este megyek kb. 9-1/2 10-kor aludni, hogy reggel fel bírjak kelni. Inkább reggel tanulok, mint este 11-ig. Az esti tanulásnak nem látom értelmét. Aztán amikor újra sötét lesz reggel, akkor biztos, hogy nem fogok tudni felkelni, már tapasztaltam...
2020. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!