Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyarországon miért tanul...

Magyarországon miért tanul bárki is spanyolul?

Figyelt kérdés

Végzős egyetemista vagyok és nagyon sokan tanulnak a környezetemben spanyolul, többen az elmondásuk szerint már C1-re készülnek,vagy már megvan. Az egyetemen tömve van a spanyol nyelvóra, van olyan szint ahol párhuzamos csoport is indult mert olyan sokan kérték. Gimnáziumban is tanítják német vagy francia helyett.


Miért?


Komolyan, miért?


Magyarországon milyen gyakorlati előnye származik bárkinek is abból hogy belefeccöl több ezer órát a spanyol nyelvbe. Itt most nem bölcsészekről beszélünk hanem gazdasági karról.



2020. jún. 4. 07:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Melyik egyetem vagy főiskola gazdasági kara ez?

Csak kíváncsiságból.


Egyébként mik voltak mellette még a lehetőségek?

2020. júl. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A karra és az egyetemre nem szeretnék válaszolni mivel sokak számára az egész intézményt minősíthetné a véleményem.


Az 5 budapesti közgazdasággal foglalkozó egyetem/fősuli közül az egyik (Corvinus, ELTE, BGE, BME, IBS).


Nagyjából minden nagy nyelvre volt lehetőség, Portugál, Spanyol, Olasz, Orosz, Német, Francia, Japán, Kínai, de talán volt arab és holland is.

2020. júl. 13. 07:24
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Éppen erre kérdeztem pedig rá.


A felsorolt nyelvek által visszafelé ki lehet következtetni hogy melyik egyetem az.


Első látásra a BGE tűnik valószínűnek.


Esetleg a Corvinus de oda sokkal jobban tervező, értelmes fiatalok járnak.



Az tény hogy véleményt akartál utána meg ilyen választ adsz.

Vélemény amúgy ahogy látom rólad is volt az első kb. 10 válaszban.

2020. júl. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem hobby a Spanyol.

Nagyon szèp nyelv ès ùgymond pozitív nyelv.


Angol pl olyan nyelv szàmomra amin ha lehet sosem szólalok meg.

Nem tetszik,nem szeretem.

Számomra egy forintot nem èr.

2020. aug. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én most az angolom mellé kezdtem el spanyolt tanulni.


Először is szeretnék majd sokat dél amerikai régiókba, főleg Mexikóba utazni ahol hasznos lehet, később lehet pont ez miatt találok vagy ajánlanak fel nekem egy jó munkalehetőséget, illetve egy világ nyílik ki előttem a közel 600 millió beszélőjével.


Egyik, másik, hosszútávon szeretnék befektetni drága autó vagy hasonló vásárlása helyett, ingatlanba vagy valamilyen startupba, részvénybe, és nagy valószínűséggel az ár miatt inkább az előbb említett régió felé fogok tendálni.


Könnyű a nyelvtana és jó a hangzása. Egy elsajátított spanyollal egy portugál és/vagy olasz tanulása később könnyebb, tehát több legyet ütsz egy csapásra.


Nekem körülbelül ezek az indokaim vannak. Kínai se rossz, de piszok nehéz és itt Európában Magyarországon kívül nem tudom hol tudnám hasznosítani a nyelvtudásom. De rajta van a listámon az is.

2021. nov. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!