Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Anglisztika szakhoz hasznos...

Anglisztika szakhoz hasznos nyelvkönyvek?

Figyelt kérdés
Másodéves anglisztikás vagyok és most a nyáron szeretném picit fejleszteni a nyelvtudásom, főleg a szókincsem (Academic English) és az íráskészségem. Szoktam olvasni angolul (már maga a szak miatt is - regényeket, short storykat, verseket, cikkeket stb., szóval mindent), angolul nézek filmeket és sorozatokat is, illetve nyilván minden órám és tanulnivalóm angolul van. Viszont most ráérek és úgy érzem, hogy azért ez tudna segíteni és itt a lehetőség, hogy fejlődjek. Léteznek ilyen könyvek (feladatokkal, mint egy klasszikus tankönyv és munkafüzet)?
2020. jún. 7. 00:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Advanced Vocabulary in Use:

[link]

Van "Advanced Grammar in Use" is (by Raymond Murphy, kedvencem), de azt írtad, főleg Vocab kell. Amúgy ha regényeket szoktál olvasni, akkor nem lehet itt nagy gond - miért érzed úgy, hogy ne lenne elég a szókincsed?

A másik ami most eszembe jutott, hogy tematikus szókics-boost-nak nagyon szerettem az Ultimate Visual Dictionary-t, vagy a Wikipedia-szócikkeket.

2020. jún. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Inkább az academic English-sel van problémám, szeretném magam picit professzionálisabban, választékosabban kifejezni. Amiket olvasok azoknak a nagy része azért nem ilyen, illetve nem érzem, hogy az olvasástól ténylegesen rögzülnének is a szavak (max. ha kigyűjtöm, de úgy nem túl élvezetes maga az olvasás és elég időigényes is). Szóval sok mindent megértek, de használni már nem feltétlenül tudom, és mindig inkább úgy maradtak meg a szavak, ha pl. leírtam, gyakoroltam feladatokban stb.
2020. jún. 7. 10:23
 3/3 Hr Katalin válasza:
Az edX-en (www.edx.org)neves egyetemek komplett kurzusait lehet felvenni ingyenesen is. Érdemes ott körülnézni.
2020. jún. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!