Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják helyesen angolul,...

Hogy mondják helyesen angolul, hogy befejeztem az adott tantárgyat?

Figyelt kérdés

Illetve, ha fel szeretném sorolni a befejezett tantárgyakat, pl. így:


Abszolvált tantárgyak:

-Matika

-Fizika

-stb.


Hogy van ez angolul?

Gondolom erre az esetre a "pass the exam" analógia nem jó.


2020. jún. 9. 20:47
 1/2 A kérdező kommentje:

Találtam egy olyat, hogy relevant course, vagy relevant coursework.

Ez megfelel a mi tanítási rendszerünknek, mint tantárgy, vagy amerikában másképp értelmezik egy adott tantárgy jellegét?

2020. jún. 9. 21:52
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Magát mint tantárgyat lehet fordítani többféleképpen is. Subject, module, unit, ez mind megfelel neki. Míg module inkább egyetemen, unit pedig angliai College-ban használatos, inkább a subject lenne itt megfelelő. (Bár az amcsiknál nem tudom a szokást)

Coursework az az amiből az adott tárgy felépül. Nálunk mondjuk az Exam nem tartozik közé. A coursework általában (nálunk legalábbis) assignment - beadandók/esszék/report-ok, prezentációk. Az Exam pedig külön van számítva, a tantárgy weighting-nél is. Például: Egy adott tárgy 50% coursework-ből és 50% exam-ból épül fel.


Igazából én nem bonyolítanám túl, úgy sorolnám fel, hogy "Completed subjects:", esetleg elé írod, hogy "list of".

"I have completed the following subjects" szintén jó, a legelső kérdésedre visszatérve.

2020. jún. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!