Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van az Itolccal?

Figyelt kérdés
Minden érdekel. Milyen témák voltak, hogy éltetek meg. Érdemes-e. Esetleg praktikák bármi.

2020. jún. 13. 15:17
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én náluk tettem le a B2-es vizsgámat, még márciusban.. (szerencsére még a vírus előtt). Egyáltalán nem bántam meg. Nem tudom neked mihez kell a nyelvvizsga, csak "kényszerből" csinálod vagy tényleg éredekel a nyelv és a kúltúra..? Nekem a célom igazából csak annyi volt, hogy egy visszajelzést kapjak a tudásomról és nyilván majd jól fog jönni egyetemre (most gimis vagyok). Ezt szerencsére mind meg is kaptam.


Előtte pár hónappal voltam próbavizsgán is ahol szintén átmentem, de szerettem volna nem csak a minimumot teljesíteni és szerencsére sikerült is elsőre.


Témák a próbavizsgán (szóbelin): környezetvédelem, újrahasznosítás, nyaralás bemutatása.


Témák az éles vizsgán: két barát új helyre költözik és nekik kellett tanácsokat adni, manapság felkapott és kevésbé felkapott munkák (miért?).


Ezekre emlékszem.


Számomra a szóbeli teljesen okés volt a géppel, bár én ugyan úgy izgultam mintha hús-vér emberrel kellene beszéljek.. nem volt sem könnyebb sem nehezebb számomra így vizsgázni.


Előnyök:

- papírmentes vizsga (ha jobban preferálod az okos eszközöket akkor ez a te vizsgád)

- nem kell a vizsgabiztostól félned (vagy mégis xd)

- nagy előny a digitális szótár ha gyors leellenőriznél egy két szót a levélírásnál mondjuk (annyi időd nincs, hogy minden harmadik szót kiszótárazz.. ennek semmi értelme nem is lenne.. max 1-2 szó feladatonként)

- viszonylag gyorsan vége van

- államilag elismert

- gyors javítás (8 nap)

- az tök jó volt, hogy a listening-nél te indítod el a feladatokat amikor úgy érzed, hogy kész vagy (nyilván az időt be kell osztani)

- nagyon segítőkészek a dolgozók

- sok vizsgaidőpont van egy évben


Hátrányok:

- ha tele van a terem (6-8 fő) zavaró lehet ha egyszerre beszéltek

- nemzetközileg nem elismert (bár hiába tennél le egy Euroexam-et mivel mindenhol IELTS vagy Cambridge kell külföldön..)


Ezt nem mondanám hátránynak, de gondoltam megemlítem, hogy ez nem az a fajta vizsga ahol előre bemagolt "tételeket" kell elmondani és kész.. itt bármi lehet szóbelin. Van egy feladat ahol csak kérdések vannak és neked azokra kell megfelelő választ adni.


A pórbavizsga és az éles vizsga között annyi különbséget vettem észre, hogy élesben több feladat volt pl a readingnél és a listeningnél ugyanannyi időre.. (de lehet csak pont én fogtam ki egy hosszabb feladatsort)


+ infó: Nekem teljes mértékig megérte ez a vizsga. Magyarországon bárhol elfogadják, kétnyelvű bizonyítványt kapsz és ha szerencséd van talán külföldön (nem egyetemen) de talán munkahelyen el fogadják (ha nincs kikötés előre vizsgák terén). Én azért választottam ezt a vizsgarendszert, mivel ez tényleg a tudásod méri és nem arra megy rá, hogy "mit nem tudsz". Valamint azért mert tudtam előre, hogy szeretnék majd felsőfokot is amit már egy nemzeközi központnál szeretnék majd letenni (jelenleg erre készülök).


Nem mondom könnyűnek, de nyilván nem egy Cambridge szint. A középmezőnyt képviseli (ár ügyileg is).


Remélem ez alapján már el tudod dönteni, hogy neked való vizsga-e vagy sem.. ajánlom, hogy nézd meg az ingyenes és/vagy fizetős feladatsorokat/könyveket az oldalukon.

2020. jún. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!