Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez az angol tanulási "módszer"...

Ez az angol tanulási "módszer" jó szerintetek?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve tanulok már magántanárral angolt és kb b2 es szintig akarom felvinni magam. Azt gondoltam ki hogy 1 nap ebből állna a tanulásom:

- 30p sorozat (3x10p adventure time)

- 30p BBC hír olvasás

- 1 óra angol középfokú érettségi feladat. ( 4 feladat van ugye és csutortokon végeznék ezzel).

- 20p nyelvtan ismétlés amiket eddig vettem (prepozíciók, igeidők, stb).

- hétvégén szavak ismétlése amiket a tanárom adott.



Az érettségis mondataim a tanár javítaná ki ugye. Szerintetek? Munka mellett ez jó vagy vmit változtassak?



2020. jún. 17. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de szerintem kellenének bele olyan pontok is, hogy valamennyit beszélgetsz külföldiekkel vagy el töltesz valamennyi időt a külföldi közösségi médiában.
2020. jún. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen valóban. Sajnos nem nagyon tudok beszélni ez a legnagyobb bajom, de később szeretnék csoportos foglalkoztatásra is járni pont emiatt hogy valakikkel tudjak beszélgetni angolul.
2020. jún. 17. 16:45
 3/7 Pedomaci Shooter válasza:
100%
Javaslom, hogy inkább angol anyanyelvűekkel beszélj. Nyílván nehezebb találni, de sokkal többet segít, mint ha egy másik magyarral társalognál.
2020. jún. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha mar 1 eve tanulsz magantanarral, akkor azt javaslom, inkabb ot kerdezd meg mit csinalj, amikor epp nincs veled!

Egyebkent nekem a filmek meg a podsactek/audiobookok jottek be. Utobbit a varosban maszkalaskor/utazaskor, meg a gepen toltott ido alatt (pl. jatekok) is lehet hallgatni, es ha belegondolsz mennyi idot toltesz ilyesmivel, nagyon megdobja az angollal toltott idodet. Ha kinezel magadnak egy olyan temat, ami erdekel, kulonosen hasznos lehet, mert azt nem ugy fogod fel, mint "tanulassal toltott" idot, hanem mint az erdeklodesi korodnek megfelelot.

2020. jún. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ha nem tudsz beszélni, akkor miért nem azt fejleszted? Érettségin is lesz szóbeli, ha jól tudom. Nem a nyelvtanon kell folyton ülni. Elmagyarázza neked a tanár, ami nehezebben érthető, aztán csak át kell ismételni.


De önmagában a nyelvtani szabály tudása nem jelenti azt, hogy a gyakorlatban is tudod alkalmazni. Én is tudom a reported speech szabályait elméletben, beszédben mégsem megy, és nincs is nagy kedvem ezt gyakorolni.

2020. jún. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem regisztrálj Reddit-en és kezdj el fórumozni (Redditelni).
2020. jún. 20. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Podcast hallgatást én is javaslom a Spotify-on van bőven miből választani.
2020. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!