Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme erős középfokú...

Van értelme erős középfokú angollal angolul elkezdeni tanulni egy másik nyelvet?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy tanuláshoz pl. angol nyelvű olasz feladatgyűjteményt használok amiben a szószedet angol-olasz fordítású, valamint a feladatok is angolul vannak magyarázva, amit olaszul kell megoldani.


Ez csak arra jó, hogy az angol tudást is fenntartsam közben? Vagy érdemes a példában megjelölt esetben magyar feladatgyűjteményt használni, hogy maga az olaszt minél hatékonyabban tanulhassam és ne akadozgassak el, ha angolul pontatlanul értek valamit?


2020. jún. 18. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Hát talán annyiban hátrányt jelenthet, hogy pl. nyelvtani szabályokat az angol nyelvhez viszonyítva ír le, nem a magyarhoz és emiatt akadhatnak félreèrtések vagy meg nem értések.
2020. jún. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én kínait tanulok angolul (előtte én is ugye magyarul tanultam angolt, németet) és nekem esküszöm sokkal könnyebb, jobb és szimpatikusabb így, mint magyarul. Szerintem próbáld meg, ha valamit esetleg nem értesz, akkor annak bármikor utána tudsz nézni.
2020. jún. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem igen nyelvekre bármikor szükséged lehet. Én némettel kezdtem utána angol, de tanultam latint, japánt és belebele lestem a franciába/olaszba fordítások okán. Ha egyetemre szeretnél menni mindenképp, rengeteg anyag idegen nyelveken fut én is ott kényszerültem rá ennyire. Úgy gondolom a nyelvek minden területen kellenek főleg a 21. században.
2020. jún. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!