Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a szintű nyelvismeret...

Ez a szintű nyelvismeret eléri a "jó" szintet? SZAVAZÁSSAL!

Figyelt kérdés

Az élet mindennapi dolgairól tökéletesen el tudok társalogni. Szellemi fittségemtől függ, hogy folyamatosan képes vagyok 10-15 mondatot elmondani, vagy kicsit néha megállok, nyugodtabban mondom, elgondolkozok pár mondatonként. Esetenként magyarul is váltakozik így, ezt emberi tulajdonságnak tudom be, nem kifejezett hibának.


Videókat, filmeket (akcentustól, hangminőségtől függően többnyire felirat nélkül) nagyrészt megértek (kb 80-90%-ban biztosan). Könyvet még nem olvastam soha az adott nyelve(ke)n, viszont tervezem. "Tudományos" témákon belül van egy-kettő, amiről el tudok beszélgetni, de azokra nem mondanám hogy jól mennek. Ilyen pl. az egészségügyi ismeretek, pszichológia, történelem, gazdaság pl.



Ez milyen szintű nyelvtudásnak felel meg így általános jellemzésből kiindulva?



2020. jún. 23. 14:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Leírás alapján ez nagyjából egy felső középfoknak felel meg. A könyvolvasást egyébként nagyon ajánlom. Olvasással lehet a legegyszerűbben növelni a szókincset és új nyelvtani formulákat is lehet vele úgy tanulni, hogy gyakorlatilag észre sem veszed, hogy tanulsz, csak rádragad. Nekem a középiskolai angoltanárom kérdezte anno döbbenten, hogy honnan ismerek olyan szavakat, kifejezéseket, amiket használok. Mondtam neki, hogy a Harry Potterben olvastam... :) A 800 oldalas Főnix rendje volt az első angol könyv, amit elolvastam. Mire a végére értem, rengeteg új szót megtanultam, és azóta szinte nem is olvasok már magyarul könyveket. Ez a sikerélmény rászoktatott az angolul olvasásra. És azóta is a könyvekből tanulok/tanultam a legtöbbet.
2020. jún. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!