Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik germán nyelvet tanulnád...

Melyik germán nyelvet tanulnád meg legszívesebben az alábbiak közül?

Figyelt kérdés
Miért?

2020. jún. 28. 05:27
A kérdező szavazást indított:
angol
dán
holland
német
norvég
svéd
43 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%

ha germán nyelvet akarnék tanulni nyilván egyértelműen németül tanulnék

Mellesleg az angol mióta germán nyelv?

2020. jún. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A lexikonok a germán nyelvek közé sorolják. De ha Te nyelvész vagy és másképp tudod, elfogadom az álláspontodat.
2020. jún. 28. 06:46
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Én mindenképpen az angolt ajánlom elsőnek, aztán a németet, kivéve, ha specifikusan mondjuk Dániába akarsz orientálódni, akkor nyilván a dánt, de alap esetben amit először írtam.
2020. jún. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
1 - régebbi nevén az indogermán nyelvcsalád tagjait sorolta a kérdező, ma indoeurópainak nevezik. Némettel kezd - jó, kristályosan tiszta a nyelvtana - ez az alap jó segítség lesz a többihez.
2020. jún. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én az angolt mondanám elsőnek, szinte bárhol tudom hasznosítani külföldön. Viszont, ha Svédországba vagy Hollandiába mennék akkor értelemszerűen azt a nyelvet választanám pluszba hozzá. Ha nincs ilyen külön kitételem akkor norvégot tanulnám meg, mert érdekel.
2020. jún. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Angolul már van egy felsőfokom, mindenképp ez az első szerintem. A második nyelvem amit tanultam német volt, de nem szerettem. Most a norvégnak akarok neki ugrani:)
2020. jún. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Az angolt. Mert az a leghasznosabb.
2020. jún. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Az német esetleg átvett bizonyos szavakat az angolból vagy forditva, az angol vett át bizonyos szavakat a németből, ezt nem lehet kideriteni még egy nyelvész professzornak sem aki 50 éve ül a témán

Annyi biztos, hogy valamennyi rokonság van a két nyelv között de ennyi erővel a németeknek az összes skandináv nyelv a rokonságukba tartozik

2020. jún. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak az angolt, azt is csak azért, mert világnyelv. Egyébként az összes germán nyelvet rondának tartom. A holland és dán különösen sérti a fülem.
2020. jún. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Én már bánom, hogy nem németet tanultam az iskolában hanem angolt

Bár mondjuk jóval több mindent megértek a médiából meg az internetről is de akkor is németet kellett volna tanulni

Sajnos már olyan szinten rá van állva a fülem az angolra mivel óvódás korom óta azt tanultam, hogy a németet sok esetben nem is értem mit mondd csak bizonyos német szavakat értek és hallok meg

2020. jún. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!