Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magántanárként szeretnék...

Magántanárként szeretnék dolgozni egyetem mellett. Kérdéseim lennének ezzel kapcsolatban. (?)

Figyelt kérdés

Elsősorban magántanárok válaszát várom.

Néhány részlet: anyanyelvi szinten beszélek oroszul, és megtetszett a magántanárkodás. Anyanyelvi országban végeztem ruszisztika szakot, viszont tanári képesítésem nincs.


1. Hol érdemes hirdetni magam? Milyen internetes oldalak a legjobbak?

2. Mi a helyzet az adózással?

3. Mire kell figyelni, milyen buktatói vannak ennek a tevékenységnek?

4. Egy óráért Budapesten kb mennyit kérjek? (figyelembe véve a magas szintű tudásomat, de a tanári képzettség hiányát)?



2020. júl. 2. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem senkit sem érdekel a tanári képesítés. Nekem volt egy anyanyelvi némettanárom, rengeteg magánórása volt, senkit sem érdekelt, hogy van-e tanári képesítése vagy nincs.
2020. júl. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Nekem sincs tanári képesítésem (de felsőfokon beszélek három nyelvet), és régebben magántanárkodtam...

Kell hozzá egy egyéni vállalkozás (a KATA pl. erre tök jó - már ha van elég tanítványod. Mert ugye fix. 50e a havi adó)


sajnos azt nem tudom, hogy pont az oroszra mekkora a kereslet, de egy angolóráért manapság már simán elkérnek 4-5 ezer forintot - egyéni óra esetén.

2020. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Én már középsuliban elkezdtem angolul tanítani egy ismerős gyerekét, 4000-ért/alkalom. Ma már matekot is tanítok egyetem mellett (nem matek tanárira járok amúgy). Tekintve, hogy készpénzben fizetnek, nincs sehol nyoma ennek az egésznek. Nem is hirdetem magam, csak ismerősökön keresztül vállalok. Szóval az adózást sejtheted, hogy megy az esetemben.

Zenéből egyébként nekem is van tanárom, ő is hasonlóan csinálja, mint én (meg a korábbi korrep tanáraim is valószínűleg...).

2020. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősöm 10 éve nyelvtanár volt (adózott is), de nem sokáig tanított. De amúgy volt több ilyen ismerősöm.


Általában 3ezret kértek, de volt olyan ismim, aki 1500-at.


Visszatérve a fent említett ismimhez, a t.ke tele volt. Mindig mondta, hogy a diákok az agyára mennek. Volt, aki sohasem tanult egyik óráról a másikra, volt, aki csak becsmérelte az óráit, volt, aki idióta kérdésekkel szakította meg az órát, ami oda sem illett, volt, aki beszélgetni ment oda. Mesélte, egy csaj az első alkalom után ott maradt csevegni órákon át, mire kidobta a lakásból.


Vannak kivételek, de sok az ember, akik vagy hirtelen felindulásból kezdenek bele egy nyelv tanulásába, vagy anya-apa kényszeríti őket, stb., tehát határozottnak kell lenni.


És nem az ismim óráivalvoltak a gondok.

2020. júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a tanári képzettség nem kötelező, de javasolt. Én lassan 2 éve tartok magánórákat. Gyógypedagógia alapképzést tanultam és emellett tartottam az órákat magyar, román, angol nyelven, biosz és pszichológia tantárgyakat. Első szintű pedagógiai modullal rendelkezem, ami azt jelenti, hogy 8. osztályig taníthatok.

A nehézség az, hogy egyik hétről a másikra abbahagyhatja a tanítványod az órára való járást és te már n összeggel kevesebbet kapsz. Nem ajánlom elsődleges jövedelem forrásnak, mert én még 2 év tapasztalattal sem tudok csak a magánórákból megélni. Továbbá nagyon a klienstől függ az, hogy mit, hogyan, mennyit taníts, de ezt kitapasztalod. Én facebookon magántanár csoportokban szoktam hirdetni magam és a neten egy pár weboldalon kisebb-nagyobb sikerrel.

Kíváncsi vagyok, hogy te hol tervezed hirdetni magad. Kérlek azt írd meg nekem üzenetben vagy itt válaszban. Köszi!

22/L

2020. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!