Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Stagnáló angol nyelvtudás...

Stagnáló angol nyelvtudás fejlesztése ~B2 szintről hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy tudnátok e olyan módszereket ajánlani ami fel tudja húzni az angol nyelvtudást ~B2 szintől felfelé? A célom az angol C1 lenne, de ahhoz illő tudással is (nem átcsúszni szeretnék). Van egy úgy nevezett "gátam" ami miatt az angol tudásom évek óta stagnál bárhogy próbálom fejleszteni, de azt hiszem nem a jó módszerekkel. Nagyon szeretek tanulni, és a nyelvet is szintén szeretem, így bármilyen módszer megfelel, még ha "nehéz" is. Bármilyen módszernek, jó tankönyvnek, jó sorozatnak, youtube csatornának (amiből lehet jól tanulni) nagyon örülök.

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. júl. 5. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nézz angolul filmeket (felirat nélkül), olvass híreket, könyveket angolul. Szókincsfejlesztésnek ajánlom az Oxford Word Skills könyvet.

Keress a neten beszélgetős csoportokat (pl a "Duolingo events"-et érdemes lenne megnézned, hátha van Mo-n angolos esemény). Vagy ha gamer vagy, keress multiplayer klánokat. Rengeteg van, én is ilyenben gyakorlom a beszédet, meg ez erős listening gyakorlat is egyben. Megérteni, amit dünnyögnek a mikrofonba, és reagálni rá, miközben épp céloznod kell a csatában, nem könnyű.

2020. júl. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ránéztem erre az Oxford Word Skills könyvet, nagyon jónak tűnik, köszönöm a remek ajánlatot, a többi tanácsod is igyekszem megfogadni :)
2020. júl. 5. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!