Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó szóbeli vizsga?

Origó szóbeli vizsga?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogy az origó oldalán megadott témák és mintakérdések mihez kapcsolódnak? Mármint azt tudom, hogy lesz kötetlen beszélgetés (itt pl miről beszélünk majd?)

Aztán van a kép leirás, tehát ehhez kapcsolódnak az oldalon megadott témák mint pl 1. Én és a családom és ezen belül 1A,1B vagy ezek a témák mit fednek le?

Kinek milyen kép és szituáció volt, mert fogalmam sincs, hogy miről kellene beszélni, meg alapból sem vagyok beszédes, ezért is félek tőle.

A magnós feladat mennyire nehéz és érthető?


Esetleg valami tipp, hogy mit tanuljak vagy dolgozzak ki hozzá bármilyen segítség jól jönne.

És kb szeptemberig fellehet keszülni belőle, ha napi több órát tanulom?

Előre is köszi a válaszokat!



2020. júl. 7. 14:46
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én nem most vizsgáztam, de megpróbálok visszaemlékezni.

Voltam a tanfolyamukon és ott megadtak szinte minden lehetséges témát, hogy mire lehet számítani.Most így nem emlékszem pontosan, de gondolom alap témák, hogy utazás,kirándulás, közlekedés (útbaigazítás talán), vásárlás, étterem stb...

Kötetlen beszélgetésnél szerintem feldobnak egy témát rólad. Legalábbis rólam kérdeztek, mit tanulok, milyen a gimi, mi a hobbim, arról meséljek, miért az stb...

Képleírásnál húztam egy képet, volt időm "felfogni" ,hogy mit is ábrázol aztán beszélni kellett róla / kérdeztek. Már nem emlékszem, de azt hiszem valami parkos kép volt vagy hasonló.Mit csinálnak az emberek, mi van a háttérben, ki-hol van a képen, mi látható rajta, esetleg valami ami eszedbe jut a képpel kapcsolatban, élmény stb...összességében mesélni kell a képről. Ha nem tudsz hirtelen mit mondani, a lényeg, hogy ne maradj csendben, kezdd el sorolni, hogy a fa mögött elbújt a kisfiú, a lánynak szőke haja van, vagy bármit csak ne maradj csendben. Amire kíváncsi majd úgyis rákérdez vagy rávezet. Ha egy szó nem jut eszedbe, akkor írd körül.

Nekem a magnó ment a legrosszabbul anno...arra lehet gyakorolni, de valahogy mégsem szerettem és féltem is tőle. Figyelni kell, próbálnak érthető szöveget adni, de amikor én voltam fura és érthetetlen akcentusos angolt kaptunk.

Nem tudom hogy állsz és hol jársz, de érdemes minden alap témát kidolgozni, mint említettem utazás, étterem, közlekedés, vásárlás...

Jó ha vannak betanult és mindenhol elsüthető szövegeid, amiket bármikor be tudsz vetni, ha vész eset van.

A bemutatkozást, hobbidat előre megtudod írni, megtanulni és már csak jönni fog belőled gondolkodás nélkül.

Érdemes olyan kis "időhúzó" angol kifejezéseket is megtanulni, amit tudsz mondogatni, míg gondolkozol a feltett kérdésen, addig is látják, hogy angolul beszélsz.


Állítsd a telefonodat angolra, nézz angol filmeket, sorozatokat, levelezz angolul stb....legyen egy ideig az angol a mindennapjaid része!


Sok sikert kívánok! :)

2020. júl. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!