Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ősszel kezdem egyetemi tanulmá...

Ősszel kezdem egyetemi tanulmányaimat. Eddig két nyelvet tanultam:angolt, németet. Hogy zajlik a nyelvtanulás az egyetemen és van lehetőség új nyelvet tanulni. Pl. török, orosz, stb. nyelveket?

Figyelt kérdés
Egyetem

2020. júl. 7. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Általában van és több csoport is egy nyelvből.
2020. júl. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen egyetem és szakfüggő, de általában több nyelvből több szinten indítanak csoportot. Gyakran van szaknyelv is. Általában szabadon vagy kötelezően választható tárgyként akkor veszed fel, amikor akarod.
2020. júl. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan kérdés, amire általánosságban nem lehet válaszoni, ugyanis egyetemfüggő. Az egyetem nagyon különbözik a középiskolától, a lehetőségek és követelmények (nem csak nyelvoktatás terén) egyetemenként nagyban eltérőek.


Ha egy nagy tudományegyetemre (ELTE, SZTE, PTE stb.) jelentkeztél, akkor ott valószínűleg van lehetőség "egzotikusabb" nyelveket is tanulni. Hogy hogyan és milyen óraszámban, esetleg milyen korlátozásokkal (pl. az orosz nyelvi kurzusokra csak pár olyan hallgató fér be, aki nem orosz szakos), az szintén az intézménytől függ. Valószínűleg fognak róla tájékoztatni, miután felvettek (vagy legalábbis kapsz egy linket, hogy hol tájékozódhatsz), esetleg addig érdemes körülnézni a felvételizőknek szóló oldalon vagy a nyelvi intézet illetve nyelvi tanszékek oldalain.

2020. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én az ELTE-re járok, itt a nyelvszakos órákon nem szeretik a tanárok, ha odakerülnek más szakosok is és szabadon választhatóként szeretnék felvenni a nyelvszakosoknak kötelező órát, mert nincs elég tanár, és alig van kapacitás annyi főre órát hirdetni, akiknek kötelező, nem még pluszban másoknak is. Azt hiszem az egyetem keretein belül fizetős nyelvtanfolyamok indulnak csak olyanok számára, akik nem nyelvszakosok vagy nyelvszakra járnak, de másik nyelvet szeretnének tanulni.
2020. júl. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!