Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyollal kapcsolatban lenne...

Spanyollal kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A lányom 12 éves, augusztusban 13. Elkezdett önállóan spanyolt tanulni, a Bia című sorozat miatt. Ennek nagyon örülök, de a családban egyedül az unokatestvére beszél spanyolul, egy éve tanul, de ő iskolában, második nyelvként. Viszont nem valami jó tanuló a lány, és a lányom fél, hogy esetleg rossz dolgot tanul meg tőle.

A Doulingo alkalmazást használja.

Miket kéne még beszerezni? Nyelvkönyvet? Szótárt?

A másik kérdésem pedig valójában a lányom kérdése. A Google fordítót szokta használni ha nem ért egy szót. Beírta, hogy "ki?", Mint amikor rákérdezel, hogy ki vagy te? És a Google fordító azt dobta ki, hogy "¿OMS?".

Tényleg ez a "ki" spanyol megfelelője? Így végig nagybetűvek? Hogy kell kiejteni? Vagy ez valami rövidítés?

Az utolsó kérdése pedig az, hogy miért raknak kérdő mondatban a mondat elejére egy fordított, a végére egy normális kérdőjelet? Ez ugyanígy van a felkiáltó mondatnál is.

Köszönjük ha válaszoltok!



2020. júl. 8. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A Duolingo szerintem kuka, mert semmi nyelvtant nem tanít, nem fogja érteni a lány, hogy milyen ragozást mikor kell használni, csak bemagol néhány mérsékelten életszerű mondatot.

Helyette inkább nyelvkönyv, weboldal, youtube csatorna, ami a spanyol nyelvvel foglalkozik.


"A Google fordítót szokta használni ha nem ért egy szót."


A gugli úgy csinálja, hogy magyarról lefordítja angolra, majd angolról spanyolra. Így lehetséges az, hogy a "ki" szóból lesz először "WHO", majd "OMS", ami a World Health Organisation spanyol megfelelőjének a rövidítése... :D

Szóval ehelyett is inkább egy spanyol-magyar / magyar-spanyol szótárt javasolnék, van netes, vagy telefonos app, nem kell megvenni drágán a papír formátumút (legalábbis kezdő szinten fölösleges pénzt költeni rá).


"Az utolsó kérdése pedig az, hogy miért raknak kérdő mondatban a mondat elejére egy fordított, a végére egy normális kérdőjelet? Ez ugyanígy van a felkiáltó mondatnál is."


Azért, hogy szivassák a külföldieket ;) ... meg azért, hogy már a mondat elején látszódjon, hogy milyen hangsúlyban kell kiolvasni (kérdő, felkiáltó, stb).

2020. júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Sokat segítettél. Mindenképp veszünk egy nyelvkönyvet. Esetleg tudsz ajánlani valamit?

2020. júl. 8. 12:14
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

szótárhoz: szotar.avw.hu (google fordítót felejtsétek el)

Könyvek:Correcto (nyelvtan), grimm és pons szótárak (ebből a tematikus nagyon jó, én utólag nagyon bánom, hogy nem vettem), Dele könyvek (latin amerikai kifejezések miatt) , Gente (magasabb (A2) szinten), László Sándor:Gramática fácil (ezt az utolsót kéttannyelvű iskolában tanító tanárok lektorálták).

A colorest bár sokan ajánlják, én nem ajánlom annyira, mert hiába a legelterjedtebb, helyenként pontatlan.

2020. júl. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

hármas vagyok :

netes anyagok:

[link]

VideoEle (picit később)

2020. júl. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Règebbi a kèrdes de a netes appok mint a dulingo,mondly,kuka.

Szòkincsfejlesztesre bar jò lehet, de nyelvtanulàsra nem.

2020. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!