Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Sokat olvasok idegen nyelven (angolul BBC, Guardian, DailyMail, németül Spiegel, Focus, Welt), de nem tudom megjegyezni a szavakat. Tehát sokat kell szavakat böngésznem. Legalább 5 éve rendszeresen ezeken a helyeken olvasom a híreket, de csomószor egyszerű szavak jelentését sem tudom. Mit csinálok rosszul? nekem azt mondták a nyelvtanárok, hogy ha az ember minél többet olvas egy idegen nyelven, valami mindig megragad. De nekem nem és ez nagyon frusztrál. Lehet, hogy már túl idős vagyok ehhez 35 évesen? Kérlek segítsetek ha tudtok, nagyon el vagyok keseredve.

2020. júl. 8. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj, hogy mindent az olvasástól vársz. Az csak egy dolog a sok közül, amit csinálni kell. Egyáltalán milyen szinten vagy?
2020. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Németből középfokúm van, angolból pedig nincsen nyelvvizsgám. 9 hónapig éltem német nyelvterületen, úgyhogy az a fő nyelv, de alig-alig tudok nyekegni. Az angolt teljesen autodidakta módon tanultam, a bbc cikkeinek kb. 60-70 százalékát értem, a szövegalkotásom ramaty, a kiejtésem sejthető :)
2020. júl. 8. 12:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Valami biztos megragad. :) Nem tűnt még fel, hogy régen, mikor tanultad a nyelvet, akkor egyszer kiszótáraztad, egyszer kiírtad, majd többször átolvastad, aztán két nap múlva meg a tanfolyamon használtad is? Ettől marad meg valami. Ezt csak olvasással úgy lehetne pótolni, hogy biztosan legyen másnap is meg harmadnap is, aztán meg két hét múlva is ugyanaz a szó. Már persze, ha "csak olvasás" alatt is azt értjük, hogy az ismeretlen szó jelentését megállapítod, amire lapzártakor még mindig a szótár forgatása az eredményes módszer.
2020. júl. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"a szövegalkotásom ramaty, a kiejtésem sejthető :)"

:DD

Ez jó! A humorérzékedre mindig szükség lesz, vigyázz rá! :))

2020. júl. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne ilyen kimondottan nyelvtanulóknak szánt könyveket olvasni, mert azok pont úgy vannak kitalálva, hogy ugyanazok a szavak sokszor visszatérjenek, és akkor meg lehet úszni a szótárazást (ami nagyon el tudja venni az ember kedvét, lássuk be). Itt egy halom kiejtéssel együtt:

https://www.youtube.com/channel/UCVsCmcfB3xzqyr7zH1hZy2g/vid..

2020. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2020. júl. 8. 15:30
 7/8 anonim ***** válasza:
De minden mást is csinálj. Vegyél végig valami nyelvkönyv-sorozatot. Azok direkt úgy vannak kitalálva, ahogy kell.
2020. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A hírek nagyon szárazak, sokszor érdektelenek, ráadásul van egy tipikus nyelvezetük, amit nem feltétlenül a nyelvtanulóknak szántak. Én soha nem olvastam ehhez hasonló oldalakat, mert egyszerűen még az anyanyelvemen se érdekel a tartalmuk. Ha már olvasás, olyat olvass, ami valóban érdekel, és sokszor és szívesen olvasod. Regények például. Nekem volt olyan periódusom, hogy ha olvasásra szántam az időt, az angol volt. Két éven át kizárólag angol nyelvű könyveket olvastam. Két év alatt 17 regényt. Nem sok összességében, de nem a mennyiség volt a célom, hanem a kikapcsolódás, a szórakozás és a tanulás.


A szépirodalom olvasása mindenesetre nagyon sokat segített abban, hogy megtanuljam leegyszerűsíteni a mondanivalómat, és angolul el tudjak kezdeni fogalmazni. Mert hiába volt már akkor a fejemben ~9000 szókincs, én is nyökögtem, mert nem a beszédre fókuszáltam, és fejben fordítgattam a különben agyonbonyolított magyar mondataimat. Ez nem járható út.


A szókincs csak egy apró része a nyelvtudásnak. Önmagában nem érsz sokat vele. A beszédet is gyakorolni kell. Ha nincs kivel, akkor beszélgess magadban fennhangon, találj ki szituációkat.

2020. júl. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!