Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú nyelvvizsgához ez...

Középfokú nyelvvizsgához ez használ valamit?

Figyelt kérdés

Olaszról lenne szó. Ha olasz szövegeket kiszótárazok és meg is tanulom kívülről a szöveget, annak van értelme?

Például olyan szövegeket amik Olaszország nevezetességeiről szólnak. Találtam ilyet és arra gondoltam, hogy megtanulnám belőle a szavakat és magát a szöveget is.


Szövegek tanulása segíthet szavakat megjegyezni és a nyelvtant jobban átlátni?


Nemcsak ezzel készülnék, ezt csak a szokásos készülés mellé gondolnám.



2020. júl. 11. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy rajongója a magolásnak. Ha mégis megtanulsz valamit szóról-szóra, akkor az ne nevezetességek ismertetése legyen, hanem a vizsgán előforduló tételek.
2020. júl. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem annyira a szövegtanulást, de hiszem, hogy abszolút hasznos lehet, ha tudatosan csinálod. Szerintem úgy érdemes szöveget tanulni, hogy azt valamilyen szókincs-témakör/nyelvtani jelenség köré építed. Modndjuk mikor a ruhadarabokat tanulod, keress valamilyen szöveget e témában, cikkeket a milánói divatéletről. Vagy ha környezetvédelem szavait tanulod keress eredeti olasz újságcikkeket a témában, és ezeket tanuld meg. Emelett nagyon fontosnak tartom azt is, hogy a témakör specifikus szavait írd ki, és tanuld meg azokat külön-külön is.


Ha valamilyen nyelvtant szeretnél nagyon jól begyakorolni akkor is hasznos lehet ez a módszer, pl ha a Passato Remoto alakjait szeretnéd kenni vágni, akkor jól jöhetnek azok az olasz nevezetességekről szóló szövegek, vagy keress mendjuk Olaszország történetével kapcsolatos szövegeket. De összességében szerintem a nyelvtant könnyebben lehet drill feladatokkal begyakorolni, ha a megértésen már túl vagy, és már csak automatizálni szeretnéd a szabály használatát. Ehhez nagyon sok jó minőségű feladatot ad az Olasz Nyelvtani Gyakorlatok könyv, ez gyakorlatilag olasz nyelvtani drillfeladatok gyűjteménye, megoldókulccsal.


Viszont a szókincs fejlesztésére remek módszer ez a szövegtanulósdi.


Sok sikert!!! :))

2020. okt. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bármi, amit te hasznosnak gondolsz, használ. De azért csodát tényleg ne várj tőle.
2020. okt. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!