Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kizárólag a lernu.net oldalt...

Kizárólag a lernu.net oldalt használván le lehet tenni az írásbeli eszperantó nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

#nyelvvizsga #szeretet #eszperantó #borcan #medizlaborce
2020. júl. 12. 20:41
 1/4 A kérdező kommentje:
B2 szintre (középfok) gondoltam.
2020. júl. 12. 20:42
 2/4 Garpe ***** válasza:
100%

Saluton!


Technikailag lehetséges, mert nem b

2020. júl. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Garpe ***** válasza:
100%

Saluton!


Technikailag lehetséges,mert nem bonyolult a nyelv és a "16 szabály" az 16 szabály.

VISZONT

A dolog nem azon múlik hogy megérted-e azt, hogy mindenfőnév -or végződik, hanem, hogy mennyire gyakorlod be ezeket. Az a másik dolog, hogy ez egy teljesértékű élő nyelv így vannak bevett szófordulatai amiket meg kell ismerni. A lernu ezekt azért bemutatja, de nem biztos, hogy ez elég lesz (ha még nem tanultál más nyelveket; persze ha már most felsőfokon beszélsz valamilyen újlatin nyelvet, akkor könnyebb dolgod van).


A lernu-ban elvileg van egy-két nyelvi hiba de nem egetrengető. Viszont a kurzus nem valami jól van felépítve. Aki nulláról indul annak ez a kurzus használhatatlan (a régi lernun voltak ennél jobb kurzusok is pl.: Bildoj kaj Demandoj, én bezséltem erről már Peter Balaž-zsal de egyelre nem szeretne más kurzust hozzáadni). Azért tartom rossznak, mert bedob a mély vízbe: rád önt egy csomó szót ennek egy része tök felesleges pl.: kusxi=feküdni, a mindennapi életben is ritkán használom nem egy nyelvvizsgán. Ha már van némi alapod, akkor viszont egész elviselhető, mert az ilyen szavakat autómatiksan átugrod vagy megtanulod és nem belefulladsz.


Én azt gondolom, hogy ez elég rizikós, de ha van időd és nagyon nem akarsz fizetni akkor csináld. Azonban akkor ne csak ezt hanem csináld meg a 12 napos tanfolyamot is (learn[pont]esperanto[pont]hu learn.esperanto.com) illetve a kurso de esperanto-t is (kurso.com.br) én javaslom a Duolingo-t ha tudsz angolul (azt nem végig de modnjuk a harmada vagy fele az elég jó; és talán inkább a DUolingo mint lernu; egyszerűen jobb, de Duo után mindenképp egy kis lernu jót tesz). Végül pedig olvass el legalább egy Andersen mesét eszperantóul (ez fent van a tesktaro[pont]com tekstaro.com oldalon).


Javaslom, hogy lépj be egy eszperantós Facebook csoportba vagy keress egy tanárt akivel azért a vizsga előtt konzultálj (ha gondolod írj nekem privátot s picit figlalkozik veled)!


Bonan lernadon kaj sukceson!

2020. júl. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem, a Lernu nem elég egy Origós nyelvvizsgához.


A Lernu egy nagyon szimpatikus programfelület, de a célja nem egy középfokú vizsgaszint elérése, hanem a nyelv megtanítása olyan szinten, hogy egy eszperantó találkozón tudjál - ha nagyon döcögve is - társalogni. A középfokú nyelvvizsga ennél érzékelhetően magasabb szintű.


A nemzeti nyelvektől eltérően egyébként az eszperantóban nem a nyelvtan megértése jelenti a fő gondot, hanem a tanultak begyakorlása. Napi egy órával számolva átlagosan kb. fél év alatt el lehet jutni erre a szintre. A tempó persze igény szerint módosítható... :-)


A felkészüléshez mindenképpen célszerű ellenörző tanári kapcsolat is. Ha a közeledben nincs tanár vagy sokkal olcsóbban szeretnéd megúszni, akkor én az interaktív internetes tanfolyamot javaslom a www.eszperanto-online.hu oldalon, ahol élő tanári segítség is van, és az egész tanfolyam a nyelvvizsgát célozza.


Oktatási eszközöket a www.eszperanto-konyvesbolt.hu oldalon találsz. Jó tanulást és felkészülést neked! - Sukcesan lernadon kaj ekzamenon!

2020. júl. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!