Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Itthon egyedül meg tudnék...

Itthon egyedül meg tudnék tanulni tárgyalóképesen beszélni angolul? Mennyi idő lenne?

Figyelt kérdés

B2-es szinten vagyok, úgy volt, hogy idén teszem le az előrehozott érettségit, de hát...:D


A C2-es szint csak a szókincsben különbözik a B2-estől, nem?


(Ha van valakinek egy jó weboldal/alkalmazás ajánlása, ami felkészít a C2-es szintre, nagyon hálás lennék érte!:))



2020. júl. 16. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát egyedül beszélni nem.


"A C2-es szint csak a szókincsben különbözik a B2-estől, nem?"

Nem.


"jó weboldal/alkalmazás ajánlása, ami felkészít a C2-es szintre"

A C2 az arról szól, hogy azon a nyelven művelt vagy. Ez nem alkalmazás, hanem művelődés kérdése.


Rengeteg anyag tölthető le a netről, akár felkészítő könyv, akár gyakorló teszt, képet akothatsz róla.

2020. júl. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%

C2-es szint az anyanyelvi szint. Ezt csak akkor tudod megtanulni, ha az adott nyelvet beszélő országban élsz évekig.


Szerintem te inkább a C1-re gondolsz, de szerintem ahhoz sem elég az otthon ülés... Nem úszod meg a melót, akárhogy próbálkozol.

2020. júl. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

"Ezt csak akkor tudod megtanulni, ha az adott nyelvet beszélő országban élsz évekig."

Ezt meg ne hidd el.

2020. júl. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A C2-es szintet nem csak akkor tudod elérni, ha az adott országban élsz. Évekkel ezelőtt letettem a C1-et. Most készülök a C2-re. Nem rég átfutottam egy nyelvtani és olvasott szövegértéses tesztet. Voltak benne hibák, de érezhető, hogy már lenne esélyem letenni, pedig eddig csak olyan országban dolgoztam, ahol nem az angol az anyanyelv. Amúgy az igaz, hogy itt már nem csak az van, hogy megértesz-e egy adott szót.

Tudnod kell a sorok közt olvasni, és kihámozni, hogy adott szövegrészben a szöveg szerzőnek mi a mondanivalója. Pl az opció választásosnál megkérdezik mire utal a szerző. Felvetnek 4 dolgot, amit amúgy ha más nem érintőlegesen megemlít. Neked ki kell tudnod hámozni, hogy mégis melyik az ami a lényegi pont. Tehát kell a szókincs dögivel, de ugyanakkor a használatát is be kell gyakorolni a C2-es szinten.

2020. júl. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd már, a marhája nem lepontozott (a #3-at) a tudatlanság éjsötétjéből kinyúlva? :D Én vagy féltucat évig kísértem figyelemmel az egyetlen normális magyar nyelviskolát, mely C2-re készített fel sikeresen (a British Councilt nem ismerem).
2020. júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pedig nem szukseges angol anyanyelvu orszagban elni a C2-öz sem! A targyalokepes tarsalgashoz meg szukseges az hogy valakivel beszelgessunk, nelkule nagyon nehez lesz fejleszteni. Aztan johet az aki szeret hiabavaloan lepontozni:)
2020. júl. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5-ös kigétem tőled! XD
2020. aug. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mármint kiégtem.. :D
2020. aug. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!