Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből melyik nyelvvizsgát...

Németből melyik nyelvvizsgát ajánlanátok ami nektek bejött?B2

Figyelt kérdés
Origóban gondolkozom,de hátha valami hasznos infót begyűjtök itt :))

2020. júl. 17. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem az origo bejött. Az a buktatója hogy sok összetett kifejezést használnak. Amit konkrétan nem találsz meg a szótárban hanem két részre osztva a szót kapsz egy magyartalan kifejezést, amit magyarosítani kell. Tehat nem a feladatok nehézsége hanem a lexika a kulcs (fordítás, nagy szöveg esetén). Minél pontosabban vissza kell adni azt ami a szövegben van leírva SZÓ SZERINT! De arra figyelj hogy értelmes legyen.

A levél meg a masodik szöveg rendkívül egyszerű szóval itt a két buktató az a fordítás és a nagy szöveg.

Egyébként amit ajánlok még az a Telc a szóbelije piszok egyszerű annyit meg az írásbelin össze lehet hozni hogy átmenj.

Nekem az ECL nem jött be a levelek jók de a 2 hosszú szöveget 45 p alatt képtelenség normálisan átolvasva megoldani a feladatot és a hallásértés is szükségtelenül nehéz szokott lenni egy B2 szinthez képest.

Amiből még oldottam meg pár feladatot az a társalkodó nyelvvizsga nézd meg nagyon jó. Sok benne a tippelős feladat könnyen érthető szöveg, baráti levelek.

Nekem bejöttek az olyan nyelvvizsgák ahol van partner és nem a vizsgáztatóval vagyok kicsit egyenrangúbbnak éreztem magam közben (külön jó pont ha dominál az ember a beszélgetésben).

Az origo szóbelinek az lehet a hátránya hogy a vizsgáztatóval beszélgetsz ha nem túl rendeset fogsz ki akkor (lepontozhat). De nekem nem volt ilyen tapasztalatom az origonál de benne van.

2020. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én Telc-en voltam, tényleg könnyű a szóbeli, és az írásbeli se volt nagyon nehéz. Előtte goethe-t próbáltam, háát ahhoz képest a Telc az nagyon könnyű :D De azért alapvetően elmondható, hogy egyik nyelvvizsga se nehezebb a másiknál összességében, inkább csak más. Én mindig úgy választottam nyelvvizsga helyet, hogy megnéztem az összeset amit lehetett csinálni, kiszűrtem ahol nem volt nekem megfelelő időpont, meg azokat amik nem voltak akreditálva Magyarországon. A maradéknak meg megnéztem a felépítését. Tehát pl angolnál olyat választottam, ahol végig lehet szótárt használni mert van hogy nem jutnak eszembe a szavak. Vagy ha téged megnyugtat hogy előre betanult szöveget mondhatsz el akkor válaszd a telc-et. Ha szeretsz imprózni és képregényt mesélni, vagy képet leírni akkor olyat.
2020. júl. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!