Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg tudnám még csinálni a...

Meg tudnám még csinálni a német pótvizsgát?

Figyelt kérdés
Gimibe járok, kilencedikes vagyok, megbuktam németből. Miután egy hülye szar vagyok még mindig nem álltam neki németet tanulni. 1 hónap van a pótvizsgáig. Lenne rá esély, hogy ennyi idő alatt feltudnék készülni, és átmenni rajta? kb az egész tankönyvet át kéne vennem. Van értelme megpróbálnom?

2020. júl. 21. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk, hogy menyit tudsz németből. Ha lószart se, akkor készülj a 9. osztályra. Ha azért egy-két dolgot tudsz, akkor lehet esély átmenni rajta.

A legegyszerűbb, hogyha sürgősen keresel egy magántanárt, és vele készülsz fel. Bele fog pár ezer forintba kerülni, de ez egy hosszútávú befektetés, elvégre gondolom nem akarsz még egy évvel többet járni az iskolába.

2020. júl. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Magántanár, de sürgősen. Költséges, de ha már megbuktál vállald a következményeket. Hidd el, normálisan felfog készíteni. Egy óra 2500 ft-ba kerül általában. Egyeztess minél előbb, mert különben jön az évismétlés.

Ha nem készülsz, ne várj csodát.

Gondolom a témaköröket megkaptad. A tankönyv sajnos eléggé száraz, nehezen megérthető. Ide egy jól magyarázó tanár segítséges.

Még kb. egy hónapod van, szóval készülj, tanulj.


Nálunk a javítóvizsga írásbeli része 70 pontos, amin ha elérsz 25-öt, akkor átmentél automatikusan.

Ha 10-24 közötti pontja van valakinek, akkor szóbelizik, 30 pont elérhető. Utána a vizsgabizottság mérlegel, hogy átmész vagy nem.

Nálatok nem tudom hogy van.


(egyébként nem tudom, hogy sikerült ilyen könnyű tanév után megbukni..)


Sok sikert! Kitartást!

2020. júl. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!