Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvből nyelvvizsgazza...

Milyen nyelvből nyelvvizsgazzak ha történelem szakos vagyok és két középfokú nyelvvizsga kell a mesterszakos diplomám megszerzéséhez?

Figyelt kérdés

2020. júl. 26. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk amilyen nyelvet tudsz?
2020. júl. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs külön kikötve, hogy milyen nyelvből kötelező, akkor abból nyelvvizsgázz, amit tanultál, amit úgy érzed, hogy könnyen és hamar teljesíteni tudnál. Az angol és a német a legelterjedtebb nyelvek, de szlovákból és eszperantóból is relatíve sokan vizsgáznak, mert úgy tudom ezek viszonylag könnyen elsajátíthatók, és ha magántanárt kell keresni, hamarabb találsz olyan embert, aki ezen nyelveket beszéli, mintha például nekivágnál nulláról a kínainak... Ha még nincs nyelvvizsgád, és az idő is szorít, hogy idejében megkapd a diplomád, én azt javasolnám, hogy válassz egy könnyebben tanulható, elterjedtebb nyelvet, ne most kísérletezz ritkábbal. Aztán ha lesz kedved majd belevághatsz másba is.
2020. júl. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Latin és ógörög.
2020. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Történelem MA-hoz két középfokú kell???

Én magyartanári MA-n végeztem tavaly és nem kellett, csak egy középfokú nyelvvizsga.

2020. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az osztatlan mesterképzés esetében lehet máshogy van a követelmény, viszont sima MSc esetében egy felsőfokú vagy két középfokú kell.
2020. júl. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5


A kerdezo egyszakos MA szakot jelolt meg, nem osztatlan MSc-t.

Azert is figyeltem fel a kerdesre.

2020. júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

latint alapból kell tanulni, bár abból elég nehéz egy nyelvvizsga.

ha egyáltalán nem tanult más nyelvet, és tanult latint, logikus lehet az olasz. ha elfogadják az eszperantót, az állítólag pár hónap alatt megvan.

ha bevállalós, és valamennyire érdekli a téma, a Károlin van teológiai szaknyelvi vizsga, lehet, hogy neki jobb, mint a sima "világi" középfokú, mert nincs tele általános modern témákkal.

2020. júl. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!