Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nemzetközi tanulmányok szak...

Nemzetközi tanulmányok szak elvégzése közben milyen harmadik nyelvet javasoltok tanulni?

Figyelt kérdés
Idén szeptemberben kezdek az SZTE-en, NT szakon. Sok helyen hallottam, olvastam,hogy fontos, hogy 3 nyelvet beszélj, a későbbi elhelyezkedés céljából. Gimi alatt letettem angolból és németből a felsőfokút. Szerintetek milyen nyelvet lenne érdemes elkezdeni? Olyanokat is olvastam, hogy jó, ha valamilyen különlegesebb, egzotikusabb nyelvet tud az ember, hogy "különleges" legyen. Köszi a válaszokat!

2020. júl. 26. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már angolul és németül is felsőfokon beszélsz, akkor már nagyon jó vagy, a szakod egyébként csak két nyelvből vár el nyelvvizsgát.

Szerintem attól függ, mire szeretnél specializálódni: mesterszakon dönthetsz majd, hogy EU-s vagy mediterrán vagy kínai tanulmányokat szeretnél elkezdeni, nyilván érdemes olyat választani, aminek ott hasznát veszed. Három idegen nyelv ismerete mindenképp nagy szónak számít, az első kettővel ki is lőtted a két leghasznosabbat, szóval most már a helyedben csak azt nézném, melyik nyelv tetszik legjobban, vagy milyen irányba tudnám elképzelni a jövőmet.

2020. júl. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdhetsz hosszabb távú terveken gondolkozni. Merre akarsz dolgozni? Ha külföldre, akkor hova mennél szívesen? Ha több ilyen is szóba jöhet, meked valószínűleg jó befektetés lenne 4-5 nyelvet is megalapozni. Pld tegyél le egy-egy alapfokút franciából, spanyol ól és Japánból, és azzal már kb a föld 4/5-ödét lefedted. Majd folytatod magasabb szinten, amire tényleges szükséged lesz a munkádhoz.
2020. júl. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindkettőtöknek a választ! Sokat gondolkodtam a spanyolok például (a francia abszolút nem vonz pedig lehet jó lenne), csak sok helyről az jött vissza, hogy kell valami különleges, hogy kitűnjön az ember. Esetleg egy orosz vagy valamilyen szláv az milyen ötlet?
2020. júl. 28. 00:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szép nyelv az orosz. Valószínűleg jó üzleti lehetőségek vannak benne. Ha kelet felé "nyitsz", akkor ne "valami szláv nyelvvel", hanem az orosszal kezdd, azt még sok helyen értik mások is. Élnek még nagyon idős volt orosztanárok, akik nyugdíj mellett vállalnak magántanítást. :)
2020. júl. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 jácint78 ***** válasza:
7%

...ha akarnek es tudnek nyelvvel foglalkozni...az eszperantot valasztanam...mint majdnem univerzalis latin betukre alapozott ....


es nemzetkozi szakma kozi idegenszotarakat tanulmanyoznam hogy atkodoljam a gondolkodasom...


a keleti nyelvek allitolag modositott kepeket alkalmaznak...ja es siket nemaul is megtanulnek...

2020. júl. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5.: A későbbi elhelyezkedés céljából fontos nyelvekről volt szó, nem pedig súlytalan hobbynyelvekről. (2es és 4es hsz voltam).


Azt kell számításba venni, hogy egy komoly felsőfokú iskolában mit tud használni az önálló kutatómunkához, illetve külföldi munka melyik országban jöhet szóba, és ott milyen nyelven beszél mindenki.


Aki tényleg tud és akár nyelvvel foglalkozni, az azt is tudja, hogy mi a hosszú távú célja vele.

2020. júl. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, nálad a spanyol és az orosz a befutó. Akkor hajrá! :) Csak emellett ne hanyagold el továbbra sem az angolt és a németet.
2020. júl. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
A cigányt csak 800 szó
2020. aug. 17. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A cigány is csak súlytalan hobbynyelv. Ráadásul a nyelvtana annyira ellenáll minden szabályosságnak, hogy minden szónak külön külön meg kell tanulni a ragozását, nincs a könyvekben ragozási tábla, vagy bármi ami segíthetne. Korszerű tankönyvek és taneszközök sincsenek, csak ilyen összefűzött kis szövegkönyvek. Az a "800 szó" kb a hétköznapi beszélgetéshez elég, alapfokon. Vidéki kis tanárok tanítják, de nagyjából szómagolásból meg párbeszéd olvasásból ki is merül "tanítás". Szaknyelvi irodalma nincs. Továbbtanuláshoz, egyetemen még az aszperantónál is haszontalanabb, pedig az már nagy szó.


Egyébként Kérdező, ha még nem döntöttél végleg, akkor a felsőfokú angol és német után egy germán nyelv lenne kézenfekvő: a holland vagy a svéd például.

2020. aug. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!