Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú nyelvvizsga...

Angol középfokú nyelvvizsga megszerzése erről a szintről kb. mennyi idő?

Figyelt kérdés
Angolt tanultam általánosban és gimiben is, de kevés óránk volt és sok mindent felejtettem. A kiejtésem másik szerint jó, kb. 1200 szót ismerek úgy h ezeket azonnal tudom, gondolkodás nélkül rávágom helyesen. Meg van még 200-300 szó aminek nem ugrik be egyből a jelentése de ha van időm illetve pl. látom a szövegkörnyezetet akkor beugrik h mit jelent. A nyelvtannal vannak komolyabb gondok azt kellene rendbe tenni. Heti 2x 2órát járnék angol tanárhoz, plusz itthon se lazsálnék nyilván. Szóval a kérdés h ilyen szintről 25 évesen átlagos érzékkel mennyi idő megszerezni egy középfokú nyelvvizsgát, hány év kb.?
2020. aug. 1. 01:28
 1/3 anonim válasza:
Szerintem 1 évet minimum várjál vele. Nekem az angol tanárnőm azt mondta hogy legalább 2-3000 szót kell ismerni B2 nyelvvizsgához, ráadásul nagyon fontos a nyelvtan is. Nekem meglett a nyelvvizsga, a nyelvtani részek meg épphogy sikerültek, pedig nem vagyok olyan rossz benne... De ez nyilván nyelvvizsgától is függ, hogy milyenre jelentkezeel
2020. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minimum egy év.
2020. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vannak tesztek amivel fel lehet mérni hogy milyen szinten vagy. Csinálj egyet aztan meglátod. Nekem sos kellett a mester szakhoz a nyelvvizsga, februárban voltam a b2 elején, de kb semmi nyelvtan nem tudtam max érzésre és nem mertem megszólani (szövegértés hallgatás rendben volt. ) Én is heti kétszer jártam, júniusban meglett a nyelvvizsga. Szóval tényleg nem mindegy pontosan milyen szintről indulsz, na meg persze az se hogy nyelvet akarsz tanulni vagy csak megcsinálni a nyelvizsgát. Azért a kettő nem ugyanaz. Elég célirányosan lehet nyelvvizsgára készülni. Pl szóbelire vannak ezek a kérdés és válasz könyvek. Vagy szókincset lehet tematikus szótárból tanulni elég gyorsan. Szerintem is kb egy év a reális, ha lett volna időm én is beletettem volna még fél évet.
2020. aug. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!