Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nyelvvizsgát később szerzek...

Ha nyelvvizsgát később szerzek, miután leállamvizsgáztam, 1 évvel később én is átvehetem ünnepélyes keretek között a diplomát?

Figyelt kérdés

Gyógyszerész szak

Csak valami olyan rendelet is van, hogy pótátadást tartanak azoknak, akik emiatt később veszik át, kérhetem, hogy én később vehessem át ünnepélyes keretek között a következő évfolyammal?



2020. aug. 10. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérni bármikor bármit lehet (legfeljebb elutasítják, hogy teljesítsék a kérést), veszítenivalód nincs vele.
2020. aug. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké, csak ha esetleg volt valaki hasonló helyzetben azért írtam ki :)
2020. aug. 10. 19:35
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
9 év nem volt elég megtanulni angolul a mai világban?
2021. febr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát nem, mert németet tanultam. Rossz tanáraim voltak ,2 emeltet tettem a semmiből(!) 1 év kihagyással, s mellé nem fért még a nyáron nyelvvizsga,az egyetem meg szörnyen nehéz, de ezt csak az érti, aki odajár sajnos.
2021. febr. 22. 08:42
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Szóval a tanárok hibája, hogy 4 év gimnázium és 5 év egyetem nem volt elég, hogy megtanulj egy nyelvet közép szinten. De a fake dr-t azért gondolom használnád ami a diplomáddal jár, nem?
2021. febr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, mert haladó csoport létre újrakezdték A1 szintről oktatni az egészet, hogy mindenki egy szintre kerüljön, 2 könyvet akart átvenni egyszerre, de utána tanárváltás történt, s nem jutottunk el oda ahová kellett volna, kb csak b1 szintig. Egyetem kőkemény 5 év, orvosi szintű szak, úgyhogy vissza ennél a képedből(!?), vagy ennyire a fáj, hogy dr-t kapok? Ebből azt vonnod le, hogy rossz tanuló vagyok is, akkor gratulálok. 0 kémiával indultam ennek az egésznek neki, meg biosszal, tanár nélkül, mert nem volt pénzem, úgyhogy én így is büszke vagyok magamra, te első nap meghalnál kb itt.. Másodszor nem ez volt a kérdés.
2021. febr. 22. 13:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok, nem gyógyszerészetin, hanem orvosin. Még próbálkozok a nyelvvizsgával a szigorlatok mellett, hátha sikerül a decemberi diplomaosztóig. Gimiben németből nyelvvizsgáztam és az olasszal foglalkoztam jobban. Az angol tanárom borzalmas volt, csak a kedvemet vette el az egésztől. Most jutottam el oda, hogy az ő ,,oktatása" kezd a feledés homályába veszni, és képes vagyok elhinni, hogy igenis meg tudom tanulni ezt a nyelvet is. Nálunk az volt a probléma, hogy hiába voltam kezdő csoportban, többen már általánosban is különórára jártak és gimiben nyelvvizsgáztak. Viszont nem kerültek át a haladó csoportba, hanem úgy vette a tanár, hogy akkor itt mindenki mennyire okos és ügyes, ezért veszi a többiekkel is a nyelvvizsga könyvet. :D Hát csodálatos volt, mikor még az alap dolgokat sem tudtam angolból.

Én már hallottam olyat is, akinek nem volt meg a nyelvvizsgája és elmehetett a diplomaosztóra. Csak kapott egy igazolást, hogy sikeresen államvizsgázott. Szóval szerintem a TO/dékán felé írj egy üzenetet, erre csak ők tudnak válaszolni. Lehet, hogy te is részt vehetnél az ünnepségen ilyen formában, de az is lehet, hogy csak nyelvvizsga után. Biztosan megoldható. :)

A 3-as válaszoló nem is értem, miért okoskodik bele, ha értelmes választ adni nem tud. Mindenkinek a magánügye, hogy miért nem fért bele az egyetemi éveibe a plusz nyelvtanulás. A kérdező szerintem pont nem szerette volna, ha a szakmai tudása rovására megy az, hogy helyette az angollal foglalkozik.

2021. máj. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Hát igen nagyon nem mindegy milyen tanárt fog ki az ember középiskolában, általánosban voltam kb majdnem b1 szinten egy nagyon jó tanárral, aztán középiskolában újra kezdtük az egészet, hogy mindenki felzárkózhasson, úgyhogy ez volt az 1. nyelvünk. Annyira fáj, hogy már most a csoportban mindenki a jövő évi diplomaosztóról beszél, csak most ott a nyári gyak is meg szakdoga is, s emellett kéne:/, hát meglátjuk, neked is sok sikert kívánok!:))
2021. máj. 31. 02:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! :)
2021. jún. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!