Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyol nyelv igeidoinek...

A spanyol nyelv igeidoinek hasznalata mennyire azonos az angol igeidok hasznalataval?

Figyelt kérdés

Angolul altalanos iskola kezdete ota tanulok, a nyelvtana nagyon konnyen megy, teljesen jol sikerult megertenem az egesz nyelv felepitesenek "logikajat". A nyelvtana szerintem jobban is megy, mint maga a szavak elsajatitasa, egy eros B1 - kezdo B2 szinten vagyok belole.

Ez lesz a masodik evem a gimiben, szeptembertol tanulok spanyolt mint masodik nyelvet az iskolaban. Eddig tok jol megy, nagyon elvezem a nyelvet. Eddig szinte csak szavakat, meg alap kifejezeseket tanultunk, azonban a kovetkezo tanevben igencsak beindul a nyelvtana. Sokat olvastam utana, hogy nehezek e az igeidoi es azoknak a ragozasai, relativ valaszokat talaltam. Az lenne a kerdesem, hogy logikai szempontbol az igeidok hasznalata mennyire hasonlo ebben a ket nyelvben? Vagy aki tanulta/tanulja ezt a ket nyelvet, neki mi a velemenye roluk?

16/F



2020. aug. 10. 19:29
 1/1 anonim ***** válasza:
73%

Én felső fokon beszélem mind a két nyelvet és azt kell mondjam, hogy felületesen hasonlíthatnak, főleg az elnevezéseik miatt, de sok esetben a látszólag analóg igeidők különböző jelentésárnyalatokat hordoznak. Jó példa erre például maga a "mit csinálsz?" kérdés és arra a válaszok a két nyelvben:

What are you doing? I am eating (nem mondhatod, hogy I eat, mert nem azt a jelentést hordozza, amire a kérdést irányul.

Spanyolul: "¿Qué haces?/¿Qué estás haciendo? (Yo) como/(Yo) estoy comiendo. Az előző tapasztalatból mondom, hogy sokkal gyakoribb, a folyamatos idő (estar + ige+ ando/iendo) itt sokkal inkább hangsúlyt helyez a cselekvésre. Természetesen nem mindig hangsúlyozásra használatos a folyamatos idő spanyolból sem, vannak átfedések. Spanyolban ezenkívül vannak olyan igeidők/módok, amikre az angolban nincs egyértelmű megfelelő, valamint rengeteg a "perífrasis verbal", amik egyfajta igés szerkezetek. Ha van még kérdésed, nyugodtan írj privátban.

2020. aug. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!