Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol után most kezdenék el...

Angol után most kezdenék el egy új nyelvet tanulni mit ajánlotok mi legyen és miért? Én eddig a spanyolba gondolkozok. Mennyire könnyű nyelv?

Figyelt kérdés

2020. aug. 14. 20:42
A kérdező szavazást indított:
spanyol
francia
olasz
német
59 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
92%
A legkönnyebb nyelvek között van
2020. aug. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
87%
A spanyolra szavazok szintén. Több előnye is van, nagyon könnyű nyelv, egyre több helyen tudod hasznosítani, pláne, ha sokat utazol.
2020. aug. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%

Én viszont a németet támogatom, ha egyszer külföldre vet a sors, német nyelvterületen sokkal jobb lehetőségeid vannak, mint a spanyolon (igen, sokkal többen beszélik, csak a nagy részük nem olyan ország, ahova te ki akarsz költözni).

VISZONT a LEGFONTOSABB, hogy te szeresd az adott nyelvet!

Magyarul hiába ajánlom neked a németet, ha neked a spanyol, a francia vagy épp az üzbég tetszik, akkor azt tanuld. Olyat ne, amit nem kedvelsz, mert az úgy nagy szenvedés (és valószínűleg kudarc) lesz.

2020. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%
Én az orosz nyelvet ajánlom
2020. aug. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%
Én is a spanyol nyelvet ajánlom.
2020. aug. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
4%
A Highland Nung nyelv is érdekes lehet.
2020. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Én most németet tanulok angol után. De ha a spanyol vonz, akkor tanuld azt.
2020. aug. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%

a harmas valaszolo nagyon jol mondja.


en beszelek spanyolul es nemetul is, eltem mind a ketto orszagban is. ha ki szeretnel utazni, es/vagy csak kerdeseid vannak a kinti eletrol, irj ram (sajnos franciarol meg a tobbirol nem tudok meg velemenyt irni)


azt tanuld, ami neked tetszik. ha a spanyol az, vagj bele! nem fog a karodra menni egy plusz nyelv, es idod mindig lesz ujat tanulni. en megismerkedtem a nemettel es beleszerettem. megismerkedtem a spanyollal es -meg ha az almom is volt a spanyol nyelvet megtanulni- utalom.

de ha azt nezzuk melyik hasznosabb, akkor a ketto kozul a nemetet valasztom. (nemetben tobb penzt kereshetsz). de az orosz nyelvvel is sokra viheted. nekem az lesz a kovetkezo. vagy mint az ismerosom, elkezdhetsz ritkabban beszelt nyelvet tanulni; gondolok most a kinaira pl, ami eleg ertekes tudas lehet. megfizetik a ritka tudasu embereket.

(((a nyelv nehezsegerol sajnos nem tudok mit irni. szerintem mindig van nehezebb es konnyebb resze. csak meg kell tanulni. en nagyon szivesen foglalkozom a nyelvvel, ezert nem is erzem nagyon, hogy nehez lenne.)))

de most visszakerdeznek, hogy mire kell. csak hobby? vagy ki akarsz utazni? olyan palyat akarsz valasztani, ahol a nyelvtudas fontos?

remelem, egy ici-picit tudtam segiteni:]

2020. aug. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
44%

Szia!

Én is a spanyolt ajánlom, hisz világnyelv a némettel ellentétben. Hasznosságát tekintve pedig nem utolsó szempont, hogy az USAban a második legbeszéltebb nyelv az angol után, valamint Mexikó, Chile, Spanyolország, etc. sem elhanyagolható országok. Én autodidakta módon tanultam meg, ha kérdésed van írj nyugodtan.

2020. aug. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
70%
Lehet többen beszélik a spanyolt, mint a németet, de meg lehet nézni, hogy kik. Németország önmagában többet ér, mint Spanyolország és Dél-Amerika együttvéve. És akkor Ausztriát, Svájcot nem is számoltam. Nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos.
2020. aug. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!