Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol után most kezdenék el...

Angol után most kezdenék el egy új nyelvet tanulni mit ajánlotok mi legyen és miért? Én eddig a spanyolba gondolkozok. Mennyire könnyű nyelv?

Figyelt kérdés

2020. aug. 14. 20:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

Hát nekem egy rakat ismerősöm van Latin Amerikából és tény, hogy vannak országok ahonnan emigrálnak, de nem nagyon látsz például chilei, panamai vagy Costa ricai bevándorlókat Spanyolországban. Nem kell általánosítani. És amit mondtam az USArol az tapasztalat, többen is mesélték. "Ennyi erővel a német is." Látszik mennyire nem vagy jártas a témában, az USAt spanyol nyelvű országok is határolják (Mexikó és Kuba, ami nagyon közel van Észak Amerika déli csücskéjez), valamint sanyarúbb körülményekkel küzdő országokból sokan mennek oda, ezért fontos ott a spanyol nyelv:) Mexikó után az USAban van a legtöbb spanyolajkú ember, azaz á többi latin amerikai országot és Spanyolországot is lekörözi.

Hmm... Nagyobb életszínvonal... Inkább élnék Spanyolországban vagy Chileben ezen az "alacsony" színvonalon, mint Németországban. Véleményem szerint egy országban, habár elég fontos tényező, de nem csak a kereset a fontos, hanem a hangulata, az atmoszférája és a kultúrája az országnak.

2020. aug. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Ja és eléggé félreértetted amit írtam, én azt írtam, hogy az USAban a második legbeszéltebb nyelv:)
2020. aug. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg választ.

Végül spanyol nyelvet választottam.

De majd később ha lesz időm rá jogsi és érettségi mellett akkor megtanulok németül is lehet.

2020. aug. 16. 19:39
 24/27 anonim ***** válasza:
70%

teljesen egyetertek, hogy a hangulat, es a kultura, maga az elet mennyire tetszik az illetonek; ez teljesen szubjektiv:) nekem nem szimpatikusak a spanyolok, ezert is megyek el innen.

kerdezonek meg nagyon orulok! sok sikert kivanok az uj nyelv elsajatitasahoz~

talan tudok anyagokat is kuldeni, ha kell. irj ram es megbeszeljuk ha kell segitseg

2020. aug. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Na végre egy kulturált, nem rögtön támadó komment:D Egyébként, Kedves kérdező én is magamtól tanultam meg, szóval ha bármi kérdésed van írhatsz nekem is.
2020. aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Én felsőfokon beszélek angolul és németül, spanyolul meg kb B1 szinten, ami főleg annak köszönhető, hogy volt egy mexikói barátnőm, meg imádom a latin kultúrát.


Én pl spanyolból csak A1-es szinten jártam órákra!! Szerintem kb efelett kis önszorgalommal magad is meg tudod tanulni. Rengeteg nyelvtanulós oldal van, ahol tudsz gyakorolni, ill. egyre több latin is él pl. Budapesten.


Viszont ha azt vesszük, a német nyelv mindenképpen fontos nekünk Magyaroknak, egyrészt baromi jó munkalehetőség, rengeteg német nyelvű cég van itt, sok helyen előny, ha tudsz németül is. Én egyébként sokakkal ellentétben könnyűnek tartom a németet és a spanyolt pedig nehéznek. Vagy hogy is fogalmazzak...mindkt nyelvben más a nehéz. Pl névelőket mindkét nyelvben tudnod kell, többesszámot csak a németben kell luszba megtanulnod. A szórend nehezebb a németben, a spanyolban viszont az igeragozás és egyeztetés baromi nehéz. Viszont a némethez szerintem inkább kell az, hogy órára járj, bár én ott is sok mindent magamtól tanultam meg. Dolgoztam azóta német ügyfelekkel is.

2020. aug. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
58%
És ahogy más is írta, inkább a minőségre menj, mint a mennyiségre. Tényleg. Én voltam Mexikóban is, imádtam, de amúgy baromi veszélyes ország, össze nem lehet hasonlítani Európával, a nagy többség kb havi 60.000 Ft-ból él, rengetegen jócskán ez alatt. És Mexikó még nem is a legszegényebb ország. Plusz magyarajkúként szerintem Európa sokkal relevánsabb, mint Latin-Amerika.
2020. aug. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!