Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek a nyelvvizsga...

Szerintetek a nyelvvizsga megbízható képet ad valaki nyelvtudásáról?

Figyelt kérdés
Szerintem nem, mert az egész csak típusfeladat begyakorlásról szól és sok embert ismerek akiknek sikerül mégse tudnak két értelmes mondatot kinyögni azon a nyelven. Sokaknak a nyelvvizsga a végső cél míg nekem "szimplán" a magabiztos kommunikáció. Vélemények, tapasztalatok?
2020. aug. 16. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Nem ad képet egyáltalán.
2020. aug. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Ez csak egy vizsga.
2020. aug. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem sem.
2020. aug. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem igaz, igen is ad képet, de nem a B2. Hidd el akik C2-es vizsgával rendelkeznek, azok tudni fognak írni, olvasni és beszélgetni is magabiztosan.

De a C1 is azt takarja, hogy megtudsz szólalni bármilyen helyzetben (még ha nem is tudsz folyékonyam beszélni mindenről) és a szövegértésed is megfelelő szintem van.

B2 is lehet mérvadó, attól függ hol teszed le. De B2 az egy kijátszható vizsga, mivel mindenkinek kell.


C1-ről amúgy tapasztalatból beszélek, mivel a beszéd miatt húztak meg (nem jártam tanárhoz és beszélgetni nem beszélgettem senkivel sem). Ami frusztráló volt, mert hibátlan lett a szövegértésem és egy hibám lett a hallás utániban és jól sikerült a fogalmazás is, de a beszéd nem ment magabiztosan. Szóval a következő vizsgára készültem, szereztem társakat online játékokban akikkel dc-n beszélgettem és következő vizsgám meglett. Azóta bátran kikelentem, hogy magabiztosan tudok kommunikálni angolul, még ismeretlen témákról is.

2020. aug. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én IELTS nyelvvizsgán voltam, a szóbeli rész egy adott témakör köré épülő majdnem kötetlen beszélgetés volt. Soha nem tanultam angolt iskolában, nyelvtant sem különösen, szóban viszont használom a nyelvet. Átszámítva C1-es szintű lett a vizsgám. Én ezt reálisnak érzem, hiszen bár nem hibátlanul, de gond nélkül tudok beszélgetni angolul. Ráadásul az írásbeli résznél sem volt semmi nyelvtan, különböző nehézségű szövegeket kellett elolvasni, meghallgatni, majd kérdésekre válaszolni. Teljesen életszerű szövegek voltak, pl. termékleírás, munkaköri leírás.
2020. aug. 17. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!