Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy angol középfokú nyelvvizsg...

Egy angol középfokú nyelvvizsgához hány igeidőt kell tudni? És melyek ezek?

Figyelt kérdés

2020. aug. 15. 15:23
A kérdező szavazást indított:
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
12 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell mind a 12 az biztos, az anyanyelvűek sem használják. Az egyik britt barátom például 2x használta életében a future perfect-et. Kb.2 éve csináltam az angol nyelvvizsgámat és a szókincs a legfontosabb, meg hogy ki tudd magad fejezni. Vannak nagyon klassz idiómák, amik abszolút a nyelvre jellemzőek. Nem feltétlenül kell minden szót érteni vagy kiszótárazni. A beszédnél meg a folyanatosság fontos. Érintőlegesen persze ismerheted a bonyolultabb szerkezeteket (műveltetés, függő beszéd meg a komplikáltabb igeidők)
2020. aug. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
A presentből jó ha tudod mind a 4et a past-ból és a future-ből meg kettőt kettőt (simple és continuos)
2020. aug. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Probléma 12 igeidő értelmezése és helyrerakása agyilag? Sose próbálj meg jogsit szerezni, a KRESZ-ben is több, mint 12 szabály van...
2020. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem fogod használni mind a 12-t és nagyon zavaros tud lenni. Mikor mindenre csak a 'have' 'would' 'been' stb. szó van.

A KRESZ-et meg nemcsak, hogy elfelejtik, de nem is alkalmazzák.

2020. aug. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem csak így arra 8-ra amit a 2. válaszoló irt arra jobban ráfeküdnék mint arra 4.

De látom jobb dolgod nincsen mint kötekedni.

2020. aug. 15. 15:54
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Mindkét válaszoló én voltam...
2020. aug. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Mármint én írtam, hogy nem kell minden igeidő és a kresszt elfelejtik. Csináltam jogsit és kevesebb idő rá felkészülni, mint egy nyelvvizsga és több embernek is van. Ennyi.
2020. aug. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azokat az igeidőket illik tudni, amiket a B2 jelölésű tankönyvedben megtalálsz a nyelvtant tanító részekben, de ha csak azokat tudod, amelyek a B1 jelölésűben benne vannak, azokkal is elleszel (úgyhogy pl. a Future Continuous sem kell), ha ki tudod fejezni magadat és van mondanivalód.
2020. aug. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!