Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Agusztus 31-ei határidővel...

Agusztus 31-ei határidővel vége a nyelvvizsga nélküli diploma kiadásnak?

Figyelt kérdés
Szerintetek meghosszabítják a következő félévre? A vírushelyzet miatt.
2020. aug. 15. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Remélem nem hosszabbítják meg, ez így sem volt korrekt szerintem. Akinek sok éven át nem sikerült megszerezni a nyelvvizsgát, az nem a vírushelyzet miatt nem tudta.
2020. aug. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Remélem nem. Szánalmas, hogy alap és mester diplomákat így kiosztottak. Egy nyelv B2-es ismerete azért nem olyan teljesíthetettlen akadály (mesternél kettő).
2020. aug. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Viszont igazsagtlan lenne a mostani diploma megszerzéséhez megint nyelvvizsgát. Vagy mindenkinek vagy senkinek.

Értem én és elfogadom de az igazságtalanság akkor is fáj.

Én nyelvi előkeszitos voltam 5 éven keresztul volt 3 nyelvtanarom. Ket origo nyrlvizsgat csinaltam nem sikerult. Ettol fuggetlenul szerintem nem a nyelv hatarozza meg, hogy mikent fogok dolgozni abban a szakmaban.

Egy szo mint szaz hasznos a nyelv, de nem kell feltetlrn diplomahoz kotni.

2020. aug. 15. 14:39
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Én is bízom benne, hogy meghosszabbítják.

Nem lenne fair, hogy visszamenőleg sok évre kiadják, aztán meg nem...


Aki szerint meg nem nagy ügy egy B2 nyelvvizsga... Köszönöm, de több mint 30 éve tanultam oroszt. Azóta nem volt szükségem a nyelvre. Nekem igenis nagy ügy!

Nem mindenki közvetlen érettségi után megy egyetemre, előtte 8-10 év nyelvtanulással!


Hozzákezdtem, tanulom az angolt. De közel az ötvenhez, munka mellett egyetem, így a nyelvre nem jut annyi idő, mint kellene.

2020. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13%

Remélem nem.


Tanulni kell!

2020. aug. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nemrég volt ilyen kérdés, arra nem emlékszem, hogy ott is ilyen kispályás, hányadék irigykedés nyilvánult-e meg, de nem csodálkoznék, mert a magyar ember benne van, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is.

De ott legalább értették, hogy ez az intézkedés nem az eddig követelményt nem teljesítettek kedvéért történt.

2020. aug. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen?



Értelmesebb lett volna, ha a kormány NEM újabb hitel lehetőségeket ajánl fel a hallgatóknak, meg ingyen kiosztja a diplomákat azoknak, akik egy angolt vagy németet lusták voltak megtanulni 10 év alatt, hanem MONDJUK támogatja a tandíjjak kifizesését egy félévre, átvállalja a terheket. AZ segítség lett volna. De helyette odaadták a diplomákat nyelvvizsga nélkül, ami egy, igazságtalan volt azokkal szemben, akik pénzt és energiát bele tettek a nyelvtanulásba, másrészt meg a kormánynak ennyire "fontos", hogy nyelveket beszélő nép legyünk.


Siralmasan kevesen beszélnek így is nyelveket. A lista hátulján vagyunk így is. Vicces és szánalmas.

2020. aug. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1 év alatt készültem fel 0ról a semmiből az orvosi egyetemre, mert az én kedves gimim szerint általános tagozaton nem kell semmit leadni, mellette nem tudtam nyelvvizsgázni, most évközben, meg nyáron a gyakok miatt nem tudom letenni, pedig vagyok b1, b2 szinten. Remélem meghosszabbítjáks, s végleg eltörlik, persze meg akarom csinálni a nyelvvizsgát, minden álmom, nézek filmeket, tanulok is szavakat, de ilyen rövid idő alatt nem tudom megcsinálni egyetem mellett.
2020. aug. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Középiskolai természettudományos tanárnak tanulok, abszolút nem fogom használni a nyelveket, csak plusz szenvedés, időm sincs rá készülni. Csak feleslegesen stresszel a nyelvvizsga. Szóval akkor mégsem kell természettudományos tanár? Hát oké, máshol többet is fizetnek:)

Azért remélem, mi is meg fogjuk majd kapni.

2020. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
(8as vagyok) Szerintem a munkához kéne kötelezővé tenni, persze ott semindenhol, nem kötném ezt diplomakiadáshoz, sőt igazából nekem majd az angol kéne a munkahelyemen, de mivel nekem az első nyelvem általános óta a német, így most erre se tudok rámenni :/
2020. aug. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!