Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az INSPIRÁLÓ angol szóra...

Az INSPIRÁLÓ angol szóra létezik frappáns magyar szó?

Figyelt kérdés

keresek egy olyan találó magyar szót rá amit személyre/emberre használhatunk.

Ez a szó, hogy inspirátor, motivátor, mind mind idegen szavak, nekünk magyaroknak nincs rá megfelelő szavunk, ha egy személyt akarunk hivni vele?

ilyenek vannak személyi coach.


olyan magyar szót keresek amit személyre használunk és inspiráló a tevékenység...magyar szóval



#motiváció #insipál
2020. aug. 20. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Az inspirál NEM ANGOL szó, hanem LATIN, ezért ez használatos a MAGYAR nyelvben is, ugyanis sok száz évig a hivatalos ügyintézés nyelve a latin volt Magyarországon.

Ezért van ezen kívül még sok száz másik szó a magyar nyelvben, ami latin eredetü, csak legfeljebb annyira megszokott, hogy nem tünik fel.

2020. aug. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 chtt ***** válasza:
85%

Úgy-úgy, ahogy az egyes mondja. Amúgy meg léteznek rokon értelmű szavak. Hogy mennyire frappánsak, majd te eldöntöd.

[link]


És ha már magyar meg frappáns: [link]

:)

2020. aug. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
#2, klassz az elso link, de nem mondanam, hogy az impulziv az egy megfelelo szinonima az inspiralora.
2020. aug. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 chtt ***** válasza:
93%
No de kedves hármas, nem én állítottam össze a szinonimaszótárt. Talán a szótár összeállítóinál reklamálj. Persze, ha azért jársz ide, hogy beleköss valamibe... nos, örülök, hogy segíthettem. Neked is további csodaszép napot! :)
2020. aug. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem neked reklamaltam #4-es, csupan megjegyzes volt, no de mindegy is.
2020. aug. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!