Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni japánul?

Figyelt kérdés

Helló.

Egyre jobban beleszerettem a japán kultúrába és a nyelvbe is. Szeretnék megtanulni japánul. Sokat nézek animét és már pár mondat vagy szót sikerül lefordítanom, de persze ez semmi. Úgy szeretnék megtanulni japánul mint amit elértem eddig angolul azaz már angolul is gondolkodok néha, értem mit mondanak angolul előttem. Általános óta tanulom az angolt az tény, de ha sikerül megtanulni japánul úgy hogy rendesen tudjak beszélgetni is és meg is érteni másikat akkor rááldoznék bármennyi évet. Van itt olyan aki tud japánul, hogy kezdte el tanulni? Hol tudnék akár tanfolyamra járni, ahol a kiejtést is segítik. Meg nagyon szeretném megtanulni, olvasni a japán betűket, mert jelenleg sajnos nekem csak ilyen krisszkrasszok de párat megjegyeztem. 22 évesen időben vagyok hozzá? :).



2020. aug. 24. 02:29
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Az animés japánt most felejtsd el, mert nagyon leegyszerűsíti a nyelvet.

Ha meg akarsz tanulni, rengeteg online videó áll a rendelkezésedre Youtube-on, amikkel alapszinten meg tudod tanulni a nyelvet. Emellett ajánlom a Minna no Nihongo könyveket, amik nagyon jók. Én is ezekből tanultam anno.

2020. aug. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Én anno 25 évesen kezdtem japánt tanulni. 22 évesen bőven még időben vagy. Tanulni amúgy sosem késő. Ha japán írást akarsz tanulni, akkor neten keress hozzá hiragana, katakana és kanji táblázatokat. Vannak, csak be kell írni Google-be, hogy mit keresel. Én ajánlom, hogy akár nyomtasd is ki őket, úgy mindig kéznél lesznek. :)

Esetleg a Minna no Nihongo alapján egy szótárt is összeállíthatsz az új szavakból, amiket még nem ismersz, vagy már ismersz. És persze gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni!

2020. aug. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tudom nem csak animéből tanulnek :D..azt csak pédanak modntam. Koszi a segiteséget.
2020. aug. 24. 16:34
 4/7 A kérdező kommentje:
melyik könnyebbmegtanulni? hiragana, katakana, kanji? hallottam hogy méga japánoknak is nehezen megy a kanji..
2020. aug. 24. 16:47
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

Én valamennyit tudok japánul de nem használom szóval elég rozsdás, az animékben használt japán általában közvetlen leegyszerűsített (mivel gyerekeknek és tiniknek szólna elsőként) Elsőnek tanuld meg a hiraganát az az alap ABC a japánoknak, Katakana "elhanyagolható" nem teljesen de jövevényszavakra használják, legalább a neved tanuld meg leírni vele kezdetnek (mindent ezzel írsz le ami alapból nem japán szó) a kanji pedig utána jön, most a számokat pontosan nem tudom de egy 18 éves leérettségizett japán pár ezer kanjit tud, de öregebbek többet (akár 40 ezret is) de egy 2 ezer ami az elég ha jól emlékszem és minden kanji képírásnak felel meg, ami többféleképpen értelmezhető együtt (pl ha rajzolsz egy négyzetet az a nap, ha egy négyzetet egy + al felvágva az egy rizsföld

ha a célod a nyelvvizsga akkor egyszerre kell megtanulnod a kanjit a nyelvtannal de ha van időd én ajánlanám először a hiragana és nyelvtan elsajátítását, utána pedig foglalkozni a kanjikkal

2020. aug. 25. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én Japánba születtem és eltem kint tudok jól japánul bár nem vagyok perfect de tudok japánul szerintem könnyű hat a kanji az egy picurkat nehéz de nem vészes annyira :) a nyelvtan easy

De szerencsére ott van meg két írás fajta a hiragana katakana amivel könnyen boldogulsz

Hat ha tanulni szeretnél ajánlom a Dekiru könyveket a minna no nihongo-t járj el esetleg kurzusokra

Nezz sok filmet zenét és informalodj

Semmi sem lehetetlen csak foglalkozni kell

ha pesti vagy momiji japan kurzus vagy nyelviskola van Pesten én úgy tudom

esetleg próbáld meg felvenni velük a kapcsolatot ;)

2020. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nyelviskolaban gondolkodsz szerintem itt megteheted néz fel az oldalra és erdeklodj a lehetőségek iránt ;)

[link]

Ha meg gimiben járnál ajánlottam volna a Babits Mihály gimnáziumot mert ott van japan oktatás ráadásul japan a tanár is de ez nálad nem opció szóval a nyelviskola az a biztos :)

2020. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!