Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Beszél itt valaki japánul? Ha...

Beszél itt valaki japánul? Ha igen, milyen szinten van belőle? Nagyon nehéz volt megtanulni? Hogyan tanultatok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy milyen szinten azt nem tudom megmondani.


90%ig megértek egy komoly tartalmú beszélgetést nem tartalmazó anime részt vagy egy DS játékot kb. 70%ig.


Kanjikon kívűl nem volt nagy nehézségem.


Igazából bejártam nyelvsikolai óráimra, neten utánéztem dolgoknak és animeket, J-pop-t, illetve DS játékokkal játszottam (szívesen olvasnék is már, de főleg a kanjik miatt ez még nem realisztikus próbálkozás).


A kanjikról készítettem egy excel fájlt, amiben azon kombináció, jelentései és olvasatai vannak, amiknek minden kanjiját ismertem vagy szándékoztam megtanulni.


A kanjikat általában (iskolai) órákon néztem át és tanulgattam (felelés alatt, egy nagyobb levegő vétel alatt gyorsan leírtam 2 kanjit) stb.


A nyelvtannal soha nem volt problémám, hisz animekben, j-popban főleg annyit visszahallom, hogy simán megjegyzem.


Ezentúl próbáltam történeteket írni, amiben ha tudtam, japánul fűztem a párbeszédet (ha nem, akkor angolul).

2011. nov. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Középiskolásként belógtam egyetemre és nemrég kezdtem a második szemesztert. Nagyon logikus nyelv, a beszéddel nem kell sokat bajlódni, ám az írás... pfff. 6000 kanji teljeskörű ismerete az elvárt, minimum műveltségbe tartozik! Hol vagyok én még attól te jó ég... :/ animék tényleg nagyon sokat segítenek, meg sikerélményt ad, ha látod hogy nem pontos a magyar fordítás! :D
2012. márc. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

6000 kanji???


Véletlenül nem Mandarin órára mentél be?


A Japánban 2136 jouyou kanji van, amit egy anyanyelviűnek ismernie kell, bár ezentúl is vannak kanjik használatban, de kb. 2500 már bőven jól műveltnek számít (Már a 2136-t se ismerei az összes anyanyelvű nagyon jól), ennyi kanjira is csak max. szépirodalomban lesz szükséged.

2012. márc. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A japánok is olvasnak könyveket, sőt szépirodalmat is. Némelyek pedig igenis beletartoznak az alapműveltségbe, ahogy nálunk Jókai, Shakespeare vagy Tolsztoj... Kétezerakárhány kanji szükséges ahhoz, hogy eligazodj egy városban és lerakj egy x-szintű nyelvvizsgát. De ennyivel nem tudsz elolvasni egy valamire való könyvet, regényt, csak mangát.

Magyarul is lehet beszélni 300 szó használatával és meg is értenek, de ha a jobbféle átlaghoz szeretnél tartozni akkor nyilván választékosabban fejezed ki magad.

2012. márc. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Természetesen a jouyou felett is szükségeltetik kanji ismeret egy könyhöz, de csak ritkán és nem 6000. Ha valaki 6000 kanjit ismer az kb. olyan, mintha egy magyar ismerné a rovásírást.


Amúgy a 2000 kanjiban nem csak mindennapi szavak vannak, ennyi kanjival már szépen is ki tudod fejezni magadat, akár egy rendes regényt is lehet belőle írni.

2012. márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!