Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha a későbbiekben latinul...

Ha a későbbiekben latinul szeretnék tanulni, akkor az olasz vagy a francia a szerencsésebb választás 2. nyelvnek?

Figyelt kérdés
Jelenleg ezek a választási lehetőségeim és a német, de azt kizárt, hogy elkezdjem és a terveim szerint orvosi egyetemre megyek tovább és tetszik is a latin nyelv szóval jó lenne megalapozni legalább ezzel

2020. aug. 26. 03:21
A kérdező szavazást indított:
olasz
francia
32 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Latint nemigen tanítanak ténylegesen, beszélt nyelvként. Orvosin és jogon is csak szavakat, kifejezéseket, mondatokat kell tudni. Nem beszélgetni.


Tök mindegy, hogy olaszt vagy franciát tanulsz-e előtte; a mai latin nyelvek egyike sem hasonlít már annyira a latin nyelvre, hogy bármelyikkel is előrébb legyél. De nem is kell.


Ha spanyolt akarnál utána tanulni, akkor mondanám az olaszt, mert a kettő kölcsönösen megérthető egymással. A francia sokkal nehezebb, és különbözik is annyira, hogy csak részben érthető meg a másik két nyelv ismeretével. Pl. én spanyolul beszélek, és Olaszországban meg Portugáliában is simán elvoltam úgy, hogy én mondtam spanyolul, ők meg a saját nyelvükön, és megértettük egymást (a portugáloknál kicsit nehezebben, Olaszországban minden gond nélkül). Franciaországban értem nagyjából, amit akarnak (értsd: rájövök, hogy az időjárásról beszélnek és nem az asztrofizikáról), de annyira nem, hogy abból így értelmes beszélgetés süljön ki.

2020. aug. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudok olaszul, spanyolul, tanultam franciàul és portugàlul de a latinnal nagyon szenvedtem. (Egyetemen kötelező volt fél évig). Szerintem inkàbb fordítva igaz, ha tudsz latinul könnyebbek ezek a nyelvek.
2020. aug. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mivel tervezem a spanyolt is tanulni, ezért valószínűleg az olasz lesz.
2020. aug. 26. 20:02
 4/4 anonim válasza:
Én olasz után tnaulok most franciát, és nem bánom, az olasz jó alapot ad az összes latin nyelvhez. Gyönyörű, a kultúra csodálatos, és a kiejtése könnybeb egy magarnak mint a francia, így elsőre.
2021. febr. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!