Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány évesen, hány év nyelvtanu...

Hány évesen, hány év nyelvtanulás után ajánlott letenni a nyelvvizsgát? És milyen szintű nyelvvizsgát érdemes letenni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 5. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy érzed és amilyen intenzíven tanulod.

Én fél év tanulás után leraktam az alapfokút, majd rá 3 évre a szakmai középfokút, mert az kellett a diplomához.

2010. aug. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak iskolában tanulod, akkor jó sok év kell ohzzá sztem...érettségi fele érdemes letenni egy középfokút.Alapfokú sztem csak pénzkidobás..
2010. aug. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Intenzív tanfolyamon 4-5 hét (100 óra) alatt felkészítenek a vizsgafeladatokra, ha megfelelő szinten vagy. Persze könyvből tanítanak és rengeteg olvasmány/szöveg, levél, szó és szóbeli kommunikációs feladatok (szituáció, beszéd) vár rád egy ilyen kurzuson. Ha jól tudom kb 350-500 óra lehet a középfok, ez nem csak abból áll, hogy végighallgatod az órát, hanem tanulsz is folyamatosan. Nem mindegy az sem, hogyan tanítanak és te hogyan tanulsz, tudod-e alkalmazni a megszerzett tudást.


14 éves kortól lehet vizsgázni, bár középfokon komolyabb témákról is esik szó, amibe egy 14 éves még nem tudja beleképzelni magát, nem tud ténylegesen állást foglalni ez-az mellett..

Én idén, 20 évesen vizsgáztam sikeresen szakmaiból és még idén fogok egy másik nyelvből is, és most úgy érzem, már többet tudok elmondatni a témában, mint egy fél éve... mert azóta is tanultam a fősulin dolgokat, amiket el fogok tudni mondani vagy legalábbis hallottam róla :P


Általános nyelvvizsgát szerintem 17-18 évesen érdemes letenni, akkor már elég tájékozott vagy szellemileg és biztos meglesz 1-re..

A kétnyelvűekben van fordítási feladat (Origó, BME, Euro, Pannon, TársalKODÓ)

Az egynyelvűekben nincs fordítás és csak angolul kapod az utasítást, csak ennyi a különbség köztük na meg az ár.. ezek drágábbak valamivel, de adnak nemzetközi bizonyítványt is (TELC, ECL, Euro, Dexam, Cambridge)

tovább: www.nyak.hu


Üdv.: Dóri

2010. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
82%
Angol szakos nyelvtanárként mondom: teljesen egyénfüggő, ki mennyi idő alatt tanul meg egy nyelvet (számít a kor, a motiváció, a nyelvérzék, stb.) Az alapfokú nyelvvizsgával nem sokra mész, viszont tapasztalatot szerezhetsz arról, hogyan zajlik a vizsga! Legkorábban középiskolában ajánlanám, mert előfordulhatnak olyan témák, szavak, melyeket magyarban sem használsz magabiztosan, s emiatt csúszhatsz el. (s az első válaszolót kijavítanám: nyelvvizsgát nem "lerakunk", hanem leteszünk vagy megszerzünk.) :)
2010. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!