Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az ha leírom valamit...

Miért van az ha leírom valamit elfelejtem?

Figyelt kérdés

Idegen nyelvek tanulásakor történik ez làtok egy idegen szavát megnézem a szótárban (fordító) ha leírom szinte biztos hogy elfelejtem ha nem írom le 10 lefordított szóból kb 2 szónak a jelentésére emlékszem

Persze ha szövegkörnyezetben találkozok azzal a szóval felismerem és tudom mit jelent de ha beszélni akarok vagy a fejemben kimondani egy magyar nyelvű szó idegen nyelvű megfelelőjét, nem jut eszembe.



2020. aug. 31. 07:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Velem is így van több tantárgyból is, viszont úgy gondolom, hogy az agyam abban a pillanatban nem találja fontosnak számomra, de amikor szükségem van rá akkor azonnal eszembe jut. Amikor sziplán angolul beszélgetek akkor jóval kevesebb szó jön elő, mintha angolul olvasnék. Viszont amikor az érettségit írtam és feleltem akkor olyan rég elfeledett angol szavak jutottak az eszembe amit kb általános iskolában vagy 9-10. osztályban tanultam.
2020. aug. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Talán ha leírod, akkor úgy vagy vele, hogy később még visszanézheted, nem koncentrálsz rá, viszont ha tudatosan nem írod le (akár mert erre rájöttél, akár mert éppen nincsen hova), akkor kicsit jobban fókuszálsz, elmondod magadban párszor, átgondolod hogyan lehet használni. Igazából a hozzáállásod más a két esetben.

Érdemes szerintem quizletet/ankit használni szótanuláshoz, eléggé hamar meg lehet tanulni velük játékos formában a szavakat.

2020. aug. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!