Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanultál meg angolul?

Hogy tanultál meg angolul?

Figyelt kérdés

Azokhoz szólna a kérdésem, akik legalább B2-es szinten vannak angolból és beszélik is a nyelvet folyékonyan.


Ők hogy tanulták meg, milyen módszereket használtak vagy milyen könyvekből sajátították el a nyelvet?


Köszönöm!


2020. szept. 9. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Filmek/Sorozatok angolul, magyar felirattal. :) Netflix tökéletes erre. Kikapcsolódsz és még tanulsz is.
2020. szept. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, eddig is így néztem őket, talán már 2-3 éve, de eddig nem sok hasznát éreztem.
2020. szept. 9. 14:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Én angolt suliban tanultam ahol nagyon jó tanáraim voltak, de spanyolul sokáig csak magamtól.

Spanyolnál sokat segített, hogy egy tankönyv alapján tanultam - ez keretet adott, segített a nyelvtanban, alap szókincsben.

Sorozatokat és filmeket én inkább spanyol felirattal néztem, a magyar kicsit sem segített. Én azt javaslom, hogy olyan filmeket/sorozatokat nézz angol felirattal (és angol hanggal) amiket már láttál. Így érteni fogod, hogy miről van szó, és az esetelges idegen kifejezéseket könnyebben kontextusba tudod helyezni. Ha magyar felirattal olvasod, akkor nem is figyelsz annyira szerintem az angol kifejezésekre és a szerkezetekre, angol felirattal viszont rá vagy kényszerítve. Én spanyolból ha nem volt kedvem szótárazgatni sokat, akkor csak annyi kikötést adtam magamnak,hogy egy filmből/sorozatrészből írjak ki legalább 10 kifejezést ami érdekes/hasznos/sokat használták. B2es szinten is eléggé gyorsan meglehet a 10 kifejezés, amiket habár kontextusukban megértesz, magadtól valószínűűleg nem használnád.

Ha aktívabban akarod tanulni, akkor az előző napi kifejezéssekkel megpróbálhatsz szöveget alkotni akár írásban, akár szóban. Így feleleveníted a szavakat és a mondatalkotást/kommunikációt is gyakorlod. Ha tankönyvet is használsz, akkor az adott lecke nyelvtani elemeit is beleillesztheted.

2020. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Suliban tanultam, de otthon magamtól jobban ment. Sorikat, filmeket angolul, ANGOL felirattal nézz, annak sokkal több értelme van. Ha meg nem értesz egy szót, aminek nem is tudod kitalálni a szövegkörnyezetből a jelentését, akkor gyors fordítózol egyet telón.

Ha szeretsz olvasni, akkor olvass könyveket angolul. Az ifjúsági könyveknek elég érthető a nyelvezete. Én erről az oldalról szoktam angol könyveket leszedni:

[link]

és a Lithium nevű appal olvasni.

Akkkkooor sok youtube videó is segít, akár vlogok, játékok, kedvenc bandádról ha nézel valamit, akármi ami érdekel.

Redditet is ajánlom, olyasmi mint a gyakori meg az insta keveréke. Csatlakozz subredditekbe (csoportok), ahol nemcsak képeket osztogatnak meg, hanem sztorikat is írnak, ott is igazából bármilyen témában találsz subredditeket, sok érdekes dologra lelhetsz, mindezt angolul, és te is beszélhetsz másokkal.

Hirtelen most így ennyi jutott eszembe.

2020. szept. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!