Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvizsgát leakarom tenni...

Nyelvizsgát leakarom tenni angolból. Valaki tud segíteni ezügyben?

Figyelt kérdés
Jelenleg 11 osztályba járok gimnáziumba. Haladó nyelvem a német és angol a kezdő nyelvem. Németből olyan szinten rossz vagyok, hogy úgy érzem, hogy angolból is tudok annyit. Valahogy szimpatikusabb az angol, könnyebbnek tünik, angolból akarok éretségizni, mert már szinte a németet elengedtem. De megakarom a nyelvvizsgát is csinálni, az is beleszámítana a pontjaimba. Szerintetek megtudom csinálni? Vagy melyik fajta ami esetleg könnyebb lenne? Vagy valahol nem lehet csúszópénzzel megoldani valahogy? Nem vagyunk gazdagok egyeltalán, csak nekem mindenképp kell egy nyelvvizsga. Amúgy meg nincs olyan jó nyelvérzékem, de lehet, hogy azért is mert utáltam a németet mindig is és nem foglalkoztam vele.

2020. szept. 11. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kezdő vagy akkor egyik se könnyebb. Nyelvvizsgát akkor kell tenni ha már elértél egy szintre egy nyelvből. Most ezt úgy írom, hogy azt írod kezdő vagy angolból.
2020. szept. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kezdő vagyok angolból, de hiába vagyok németből haladó, ha egy szinten vagyok mindkettőből. És az angol úgy gondolom hasznosabb nyelv. Meg elvből is, mert én megutáltam a németet.. És ezért szeretnék angolból. Igazából most járok egy tanfolyamra a Kecskeméti Szakképzési Centrum által, volt egy 30 órás most meg 120 órást csináljuk. Ami a2 ig megy el. De a tanárral megbeszéltük, hogy megyünk a nyelvvizsga felé is. És nekem valamiért az angol szimpatikusabb! 🙂
2020. szept. 11. 15:38
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Első vagyok, nem azt mondtam, hogy baj hogy angolból akarsz csak azt hogy még ne most. Tanulj a nyelvsuliba amit kell, mellette nézz angolul filmeket, olvass (cikket/könyvet/fórumokat), próbàlj meg külföldiekkel beszélni (language exchange program, interpals stb), gyakorlj sokat, azutàn sikerülni fog. A lényeg (több nyelvvizsgàn voltam) hogx nem elég ha csak szavakat magolsz be és nyelvtani feladatot oldasz meg. Az is kell persze.
2020. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából még nem most akarok csak legyen meg a 12-ben, addig nem akarok elmenni amíg nem érzem úgy, hogy nincs esélyem🙂
2020. szept. 11. 16:16
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem simán megoldható ha tényleg próbálod. Szerintem leggyorsabban úgy tudnád megtanulni ha valakivel (aki tud angolul és kitud javítani) csak angolul beszélnél. Testvéremmel ezt eljátszottuk egy fél évig és képes volt már beszélgetni (előtte 12 év német angolból 0 maradt meg neki)
2020. szept. 12. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából batyámmal tudnék szerintem, mondjuk lehet nem a legjobb mert komolyabb személy kellene. De ha nem lesz más elmegyek magántanárhoz!
2020. szept. 13. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!