Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német magántanárom ilyen...

Német magántanárom ilyen szövegeket ad fordításra. Igazam van hogy megtagadom ezek lefordítását?

Figyelt kérdés

Német magántanárhiz járok és néha olyan szövegeket is le kell forditanom amit abszolút baromságnak érzek.

Itt van néhány példa:


Évek óta a bankban dolgozik,mert senki nem látja a pult mögött hogy rohad a lába.


Amikor iskolába járt a tanárnő szoknyája alá nézett.


Tegnap hallotta hogy nem is rákos csak jól sikerült a fogyókúra.


Nem várok tőled semmit,mert egy féreg vagy.


Miért herelted ki a disznót nélkülem.


Ki borította ki a bilit?



Nem tudom hogy más tanárok is adnak e ilyen szövegeket fordításra.


2020. szept. 15. 23:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Bármit megtehető. De hülye vagy ha megtagadod, hisz nem tudható hogy milyen szó fog előkerülni nyelvvizsgán. Semmi bántó nincs a mondatokban.
2020. szept. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

Más tanárok nem hiszem, hogy adnának fel ilyen szövegeket.

Azon túl, hogy egyik másik -mondhatni- sértő, nyugodtan hivatkozhatsz arra, hogy ezeket sem érettségin/nyelvizsgán, sem a való életben nem fogod -jó eséllyel- használni, és ha már fizetsz érte, akkor legyen kedves olyasmit tanítani, amit alkalmazni is tudsz.

2020. szept. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Carragher_x ***** válasza:
80%
:D Ezek tök jó mondatok, tudniillik a nyelvtanulás akkor hatékony, ha a tanult dolgokhoz emlékezetes ingerek köthetőek. Márpedig ezek a mondatok elég formabontóak ahhoz, hogy a bennük levő kifejezések, vonzatok beléd égjenek. Nagy pacsi a tanárodnak! :D
2020. szept. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Épp azt akartam írni, amit Carragher, ez egy ismert módja a nyelvtanulásnak. A Duolingót is sokszor cseszegetik a "nővérem ellopta a lila vízilovat" jellegű mondataiért, de ott is ez áll mögötte.
2020. szept. 16. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Jófej lehet 😂🤣

Vedd már kicsit lazábban!

2020. szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Semmiképpen nem jó ez így, mert ezekre a szavak megtanulására pazarolod el az egészet. Mivel így nem akarsz beszélni majd ezért sok haszna nincs. Ez nekünk vicces és nem neked. Keress más tanárt.
2020. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Carragher_x ***** válasza:
92%

"Semmiképpen nem jó ez így, mert ezekre a szavak megtanulására pazarolod el az egészet"

Mondjuk a herélésen kívül egy olyan szó vagy kifejezés sincs a fentiekben, ami nem használatos a mindennapokban, az pedig lehet pont egy olyan nyelvtani felépítésű mondat, ami a kérdezőnek eddig nehézséget okozott.


Életemben nem beszéltem annyira jól németül, mint amikor egy már 70 feletti öreglányhoz jártam különórákra, aki folyamatosan kurvázós és szexuális áthallásos példaszövegekkel jött. :)

2020. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%

A nyelvtant normális szavakkal is meglehet tanulni. Csak a hülye nem tud. Gratulálok, hogy megtanultál káromkodni! Én káromkodás nélkül könnyen tanultam németet. Borzasztóan nem nehéz, ha értem miről van szó. Na de hogy valakinek az értelmes, hogy te egy féreg vagy hát akkor...:)

Én annyiból is megértem a nyelvtani részt, ha az kell mondani, hogy te egy okos ember vagy. Na de itt ilyet nem lehet mondani, mert te egy féreg vagy;)

2020. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Carragher_x ***** válasza:
86%

"Gratulálok, hogy megtanultál káromkodni!"

Nem káromkodni tanultam meg :)


Nem a megértésről van szó, hanem hogy minél intenzívebb vmi, annál jobban megjegyezzük. Ha egy-egy szó, szerkezet vagy bármi mellé képes vagy intenzív, színes, szagos, emlékezetes dolgokat kapcsolni, akkor jobban beléd ivódik. Pl ezért ajánlatos idegennyelvű memoritereket nem csak bemagolni, hanem előadni, ezért érdemes filmrészleteket utánozni vagy épp bármilyen, nem logikai tanulni való dologgal kicsit "ripacskodni".

2020. szept. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Ettől nem intenzív kezdjük ott. Másrészről te magad is most írtad le, hogy bele ivódik vagyis ezt tanulja meg. Miről is beszélünk? Attól meg nem lesz semmi emlékezetes, ha minden mondat értelmetlen hülyeség. Ami érdekli az embert azt jegyzi meg az ember és a kérdezőt nem érdekli. Ha téged valami nem érdekel arra mégis hogy a fenébe figyelsz? Gondolom neked az is megy csak legyen benne káromkodás.
2020. szept. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!