Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » C1-es vagy C2-es szintű angol...

C1-es vagy C2-es szintű angol anyagok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


C1 illetve C2-es szintű angol anyagokat keresek, leginkább nyelvtant.


Jelenleg B1 szinten vagyok, tehát még odébb lesz, de szeretnék begyűjteni ilyen anyagokat, de nem igazán találok.


Van egy oldal, ahova előfizettem, ott is csak B2 szintig vannak fent a nyelvtani feladatok.


Mi az, amit tudnom kell C1-es és C2-es szinten, nyelvtan szempontjából pontosan, illetve milyen szavakat kell tudnom, tehát milyen mekkora szókinccsel kell rendelkeznem, vagy milyen témaköröknek érdemes utána nézni?


Mondok egy példát: például a műveltetés (causation) az B2-es szintű anyag. C1-es illetve C2-es szintek mik vannak?

Nincs valami magyar oldal, ami jól összefoglalja?


Köszönöm.


2020. szept. 18. 16:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
egy kicsit sok hibát vétettem, elnézést
2020. szept. 18. 16:51
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az oldal talán segíthet:


[link]


Összességében C1 szintű nyelvtan sokkal kevesebb van, ott igazából a szókincs az extra, meg hogy mindent, amit tudsz, szebben, választékosabban tudsz használni. C2-re meg még inkább igaz hogy szinte csak a szókincs az újdonság az előző szintekhez képest.


A témaköröknek pedig mondjuk valamelyik C1/C2-es nyelvvizsgánál néznék utána, szokott például olyan lenni hogy szóbeli tételek, az valamennyire lefedi a szókincset ami kell.

2020. szept. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszi, sokat segítettél!


Csak Cambridge által kiadott C1-es illetve C2-es (Proficiency) szintű nyelvkönyvet találtam, de akkor lehet nem is foglalkozom velük, hanem a szókincsbővítésre fogok majd ráállni.


Illetve amit linkeltél az nagyon jó, mert összefoglal mindent. Akkor gyakorlatilag C2-es szinten már nincs is semmi nyelvtani tudnivaló, remek!

2020. szept. 18. 17:52
 4/11 A kérdező kommentje:

Bár tudom nem teljesen ide kapcsolódik, de hátha tudja valaki rá a választ:


Ha Cambridge C2-es nyelvvizsgára jelentkezek, és ha nem sikerül valami jól, akkor C1-es szintet kapom meg? Mintha olvastam volna valamit erről, de nem találom. A jövőben a C1-es nyelvvizsga a célom, de lehet megpróbálkozom a C2-vel...

2020. szept. 18. 18:00
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

C1 és C2-es szinten azért nincs nyelvtan, mert addigra már mindet tudni kell.

Nyelvtan könyvben én a Cambridge-nek az Advanced grammar in use-t használom. Szerintem jó. C2 az az anyanyelvi szint, nincs az, hogy ezeket a szavakat kell tudnod, mást nem, hanem a nyelv árnyalataival is tisztában kell lenni. (Pl. van 3 szó, amelyek szinonimák és neked tudni kell, melyiket milyen esetben használod).

2020. szept. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm, az a könyv meg is van nekem, csak túl bonyolultnak tűnik még (majd a maga idejében).

A C2-es viszont még nem anyanyelvi szint én úgy tudom. Preply-n is megvannak különböztetve az anyanyelvi tanárok ("native").

2020. szept. 18. 18:34
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
A c2-es a legmagasabb nyelvi szint. Nyelvszakon is csak c1-et ér a diploma.
2020. szept. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De nem az anyanyelvi! Idézet egy leírásból:


"A C2-es szint nem tartalmazza az anyanyelvi, de még a közel anyanyelvi kompetenciát sem. Vannak olyan kétnyelvű beszélők, akik jóval a meghatározott legmagasabb szint (C2) fölött helyezkednek el."

2020. szept. 18. 19:31
 9/11 anonim ***** válasza:

"Mintha olvastam volna valamit erről"

Jól rémlett neked:

If your performance is below Level C2, but falls within Level C1, we will recognise your achievement with a Cambridge English certificate stating that you demonstrated ability at C1 level.

De ha jól tudom, ez egy "nevezetlen" bizonyítvány lesz. tehát nyilván nem CPE, de nem is CAE.


"Akkor gyakorlatilag C2-es szinten már nincs is semmi nyelvtani tudnivaló, remek!"

Szerintem pont ellenkezőleg van. :) Épphogy olyan nyelvtani csemegék vannak, melyek máshol nem igazán találhatóak meg.

2020. szept. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


Akkor lehet maradok a C1-nél, a C2-es szint úgyis csak annak lényeges, aki például tanárnak készül vagy PhD-t akar külföldön, vagy valami olyat, amihez nagyon magas szintű angol kell.


Hétköznapi beszédben bőven elboldogul az ember B2-es szinttel is.

2020. szept. 18. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!