Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Görögül szeretnék tanulni....

Görögül szeretnék tanulni. Milyen anyagok / módszerek elérhetők ehhez? Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Az évszázadok folyamán Magyarországra került görög vagyok. Idővel szeretnék Görögországba költözni, de nem beszélem a nyelvet. Van egy görög barátom, akivel esetleg tudnék gyakorolni (angolul beszélünk, angolból 95%-os felsőfokúm van), de kérdéses, hogy ő mennyire van otthon a nyelv működésében (példának okáért, magyar az anyanyelvem, de igazán keveset tudok róla. Tudom hogy mik hogy vannak, de hogy miért úgy, vagy milyen szabályszerűségek vannak, fogalmam sincs -- tanítani nem tudnám).


A jelenlegi tudásom néhány szóra terjed ki, illetve úgy-ahogy tudok olvasni is.


Hogy kezdjek ennek neki? Angolul megtanulni egyszerű volt, hiszen >minden< ami érdekel, angolul van, így muszáj volt, és viszonylag fiatalon meg is tanultam (~14 évesen). Ellenben, a görög nyelvvel nem találkoznék szinte sehol Görögországon kívül, így nem lennék "rákényszerítve" a tanulásra.


A "leülök és tanulok" módszerben nem igazán hiszek, tekintve hogy sosem csináltam (mert elképesztően lusta vagyok), és például angolból így is osztály/iskola első voltam. Egészen egyszerűen úgy tanultam meg, hogy az angol nyelvvel vettem körül magam, és kontextusból rájöttem végül mindenre.


Ezeket figyelembe véve, milyen angol/magyar nyelvű anyagok/segítség/módszer van a (görög) nyelvtanulásra?



2019. ápr. 13. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Szeress bele egy görögbe.
2019. ápr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bárhogyan kezdd el, és ne hagyd abba, az a lényeg. Kezdheted valahol itt pl.:

https://www.youtube.com/results?search_query=greek+for+begin..

Aztán szépen vedd körül magad a göröggel, ahogy annak idején az angollal.

2019. ápr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én is rátaláltam már a legegyszerűbb módszerekre, az első oldalon lévő videók közül többet láttam is már. Az sem merült fel bennem, hogy ha meg akarok tanulni görögül, akkor majd elkezdem, és jól abbahagyom. A duolingo és társai egyébként szintén nem elfogadhatók, kétlem hogy azzal bárki bármilyen nyelvet megtanulna a számtalan random, összefüggéstelen szókinccsel, amit az ilyen appok dobálnak a felhasználókra.


A megoldás egyik fele nyilván az, ha körülveszem magam göröggel, de erre nem találtam jelentékeny módszert. Dolgok felcímkézése esetleg, de az itt a ház körül egy igen specifikus szókincset ad, és semmi mást. Gép előtt / interneten meg elég nehéz lenne göröggel körülvenni magam, mivel minden angolul van.

2019. ápr. 19. 11:13
 4/6 anonim ***** válasza:

"az első oldalon lévő videók közül többet láttam is már"

Az semmi. Ne csak lásd, hanem annyiszor nézd meg, hogy már kívülről tudd. Ha úgy érzed, hogy görög anyagból nincs olyan sok, mint angolból, akkor ez a trükk: ugyanazt megnézni/meghallgatni nagyon sokszor.


"A duolingo és társai egyébként szintén nem elfogadhatók, kétlem hogy azzal bárki bármilyen nyelvet megtanulna a számtalan random, összefüggéstelen szókinccsel, amit az ilyen appok dobálnak a felhasználókra."

Ártani ezek se ártanak. Ha csak ezt-azt tanulsz meg belőlük, az is több, mint a semmi. Amíg nincs jobb ötlet, ez se időpazarlás.


"A megoldás egyik fele nyilván az, ha körülveszem magam göröggel"

A másik fele meg az, hogy beleszeretsz valakibe. :)


"de erre nem találtam jelentékeny módszert. Dolgok felcímkézése esetleg, de az itt a ház körül egy igen specifikus szókincset ad, és semmi mást."

Az egyelőre nagyon is jó lesz.


"Gép előtt / interneten meg elég nehéz lenne göröggel körülvenni magam, mivel minden angolul van."

Egyre inkább úgy hangzik ez nekem, mint olyasvalakinek a szövege, aki kifogásokat keres...

Amit csak lehet, átállítottál már görögre? Levelezőt, böngészőt, telót, tabletet, stb.?

2019. ápr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azért a kifogáskeresésnek tűnő hangnem, mert biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb Görögországban fogok élni. Efelől nincs kétség, csak idő kérdése. Ha pedig ott vagyok, akkor végre tényleg körülvehetem magam göröggel, és így a nyelvtanulás számomra tulajdonképpen természetes.


Ilyen szempontból kérdéses, hogy a leghatásosabb módszereken kívül minden más csupán időpocsékolás-e. Hajlok arra, hogy azt gondoljam, hogy igen, ugyanakkor szeretnék minél előbb görögül beszélni (és ezzel egyidőben persze jelenleg még nem tudok menni).


Persze nyilván, ha a cél nem változik, akkor muszáj azzal dolgozni, ami van.


"A másik fele meg az, hogy beleszeretsz valakibe. :)"


Erre várom az ötleteket innen, Magyarországról.

2019. ápr. 19. 16:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Magyarország + Internet + angol nyelvtudás + ismerkedős oldal = amerikai görög, akivel csak eleinte csevegsz angolul, aztán megkéred, hogy tanítson görögül
2019. ápr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!