Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok, van erre...

Mit gondoltok, van erre reális esély, hogy ilyen 2 nyelvvizsgás törvényt hozzanak be info mesterszakra? Baj volna, ha hagynám ezt a németet és helyette inkább az informatikára fordítanám a szabadidőmet?

Figyelt kérdés

19 vagyok, fiú és most érettségizek. Progtervező informatikus szakra szeretnék tovább menni és ott mesterdiplomát szerezni. Van angolból B2-m és C1-em is. A 2. nyelvem a német, de abból mostmár 2. próbálkozásra sem akar összejönni egy nyelvvizsga sem, de még csak az egyik része sem. Őszintén megmondom, utálom is mint a sz*rt, meg nem is megy, csak a papír miatt mentem el nyelvvizsgázni, de nem jött össze. Attól félek, hogy mire a diplomához érek, behoznak egy olyan törvényt, hogy két különböző nyelvből kelljen nyelvvizsga és akkor megszívom.

(Az értelmes hozzászólóknak már előre köszönetet szeretnék mondani!!)



2020. szept. 18. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknak még az egy nyelvvizsga is problémát okoz, így belátható időn belül egész biztosan nem fognak ilyen törvényt alkotni, ne aggódj!
2020. szept. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem se. De azért az emelt németnek majd fuss neki, azzal még osszejohet, ha vegigtanulod ezt az évet is. Nem is értem, miért futottal neki már többször is. A nemettanarod azt a feladatot kapta, hogy ennek az évnek a végére készítsen fel az érettségire, nem pedig azt, hogy elorehozottra készítsen fel.
2020. szept. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tartom valószínűleg, hogy behozzák. Egyelőre még csak ott tartunk, hogy valamikor bemeneti követelmény legyen egy nyelvvizsga az alapképzésre. Egyébként meg addig még bőven elkezdhetsz egy másik nyelvet, ami könnyebben megy (spanyol, olasz pl).
2020. szept. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Informatika szakokra nem is nagyon lenne értelme második nyelvet megkövetelni. Ez nem bölcsész szak.
2020. szept. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!