Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgá(i)tok...

Milyen nyelvvizsgá(i)tok van(nak)? / Milyet szeretnétek letenni? Hogyan vált hasznotokra eddig?

Figyelt kérdés
2020. szept. 22. 15:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Egy alap C-m van angolból, annak idején ez még elég volt a műszaki főiskolához. Azóta több évet éltem angol nyelvterületen, a felsőfok simán meglenne az angoltanár barátnőm szerint.


Semmilyen hasznot nem nyújt a nyelvvizsga, nem tennék le semmit akkor sem ha egyébként beszélnék. A munkálatókat nem a nyelvvizsga érdekli hanem az, hogy milyen szintem tudsz beszélni az adott nyelven. Ha külföldre mész ott sem érdekel senkit.

2020. szept. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Felvételihez csináltam mindkét felsőfokú nyelvvizsgám, hogy mo-i, magas pontszámot igénylő szakokra bejussak. Ez sikerült. Azóta nem kellettek.


A tudás viszont igen, a nyelvtudásom napi szinten használom.

Amúgy a nyelvvizsgák nekem vidám emlékek, akármikor szívesen megyek még egy kört, ha eljutok még egy nyelvből arra a szintre, szeretem az ilyen szakasz papírokat :) klassz, hogy van.

2020. szept. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Első az lehet, de az önéletrajzban jobban mutat egy valós bizonyítvány minthogy annyit írsz, hogy jól beszélek angolul. Ilyen alapon egy nem karosszéria lakatos is mondhatja azt, hogy profin kalapál autót. Lehet tökéletesen beszélsz angolul, de egy nyelvvizsgával rendelkezőt könnyebben behívnak állásinterjúra, ha ez elvárás. A szomszéd Pistike is beleírhat bármit az önéletrajzába és még fingja sincs hozzá. A bizonyítvány meg hivatalos papír! Szerinted ezt nem tudják?
2020. szept. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Ha így nézzük a bizonyítványt is be lehet hazudni. Egyáltalán nem igaz, hogy a nyelvvizsgával rendelkezőt könnyebben behívnák.


Egy csomó embert interjúztattam. Ha valaki azt írja az önéletrajzában, hogy tárgyalóképes, akkor alapvetően azt feltételezzük róla, hogy tárgyalóképes és egyáltalán nem érdekel, hogy amúgy milyen, vagy van-e egyáltalán nyelvvizsgája.

2020. szept. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Már megbocsáss ökörséget ne állíts:) Egy bizonyítványt be hazudni csak úgy nem lehet:) Ha interjúztatsz akkor tudod miért nem! Van annak bizonyítványszáma! Tudom, hogy most valami egó vagy konokság ez tőled, mert te jobban akarod tudni, de ez nem így működik. Engem is hívtak be állásinterjúra és komolyabb cégekhez. Tény az is amit te állítasz, de az iskolázottakat is behívják és a papír még mindig utal tudásra minthogy annyi hogy “beszélek angolul”. Ha szerepel benne, hogy x évet élt kint Angliában akkor persze hihető, de addig csak kreálmány az egész:) Ugye nem hiszed, hogy nincs igazam? Én is jó orvos lennék, de nincs hozzá orvosi diplomám viszont van egy orvos ismerősöm és sokat tanultam tőle csak ezekre semmi bizonyíték sincs. Szerinted így lehetek orvos? Ha valaki nem élt kint x évet vagy nincs nyelvvizsgája akkor annak annyi esélye van mint fekete pákónak nőgyógyásznak lennie.
2020. szept. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Figy te nyomorék: szerinted egy önéletrajzban feltüntetett felsőfokú nyelvvizsgát tud ellenőrizni a cég mikor te csak annyit írsz, hogy felsőfokú nyelvvizsgád van? Tudom sokkolóan hangzik, de ez pont annyira hihető mint, hogy felősfokon beszélsz vagyis pont annyira lehet behazudni is.


Ne viccelj, hogy már "KOMOLYABB" cégekhez is behívtak, mindjárt lehidalok.

2020. szept. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jajj, azért a vitát kerüljük. A normális válaszokat felpontoztam, köszi. :)
2020. szept. 22. 18:49
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Sziasztok! A vitába nem szállnék be, ha lehet. Gyakorlatban én azt látom, hogy a nyelvvizsgának, mint papírnak nincs értéke, kivéve a közszférát, ahol pótlékot lehet utána kapni. Olyan munkahelyeken, ahol a nyelvtudás fontos, az interjún átváltanak az adott nyelvre/nyelvekre és felmérik maguk, hogy elegendő -e a tudás vagy sem. GYakorlati tapasztalatom, hogy C1-es vizsgával sem mindenki tud szépen és folyékonyan beszélni, és B2-vel is láttam már remek angol nyelvű interjút. Ez alapján a papír mindegy, és sem az interjú felvétlei részén, sem az asztal másik oldalán nem szoktunk figyelmet fordítani magára a papírra, olyannyira, hogy akárhol helyezkedtem el eddig, be sem kérték a papírt. Csak a diplomát.


Amúgy angol és olasz felsőfokú nyelvvizsgám van, és szeretnék még egy német felsőfokú szintet is elérni, de nem biztos, hogy vizsgázom belőle (az első kettőt továbbtanulás előtt csináltam, mert plusz pontot ért akkor még 15 éve, most nem tudom mennyit érnek, nem követem a felvételiket).

2020. szept. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
Akkor lehidalhatsz nyugodtan. Ahogy a viselkedésed elnézem valami kis csicska cégnél vagy:)
2020. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11%

[link]


Hát igen én nyomorék vagyok:) Mondj még ilyen szépeket! Ja el ne felejts lehidalni:)

2020. szept. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!