Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A távolkeleti nyelvek mennyire...

A távolkeleti nyelvek mennyire hasonlítanak egymásra?

Figyelt kérdés
Ha például megtanulok japánul, akkor könnyebben meg tudok koreaiul is, vagy semmi köze egymáshoz a két nyelvnek?

2020. szept. 28. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
HA megtanulsz szlovákul, akkor könnyebbben megtanulsz románul vagy magyarul???
2020. szept. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam mint pl az angol és a német ugye egy nyelvcsoport(azthiszem), és ha tudsz az egyiken, akkor könnyebben meg tudod tanulni a másikat. Arra vagyok kiváncsi, hogy az ázsiai nyelveknél is így van-e.
2020. szept. 28. 14:37
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Más-más nyelvcsaládba tartoznak. A köztük fellelhető hasonlóságok annak köszönhetőek, hogy a beszélők közel élnek egymáshoz, így vannak átvett elemek - pont olyan szinten, mint ahogy a német és a magyar két teljesen különböző nyelv, de sok szót átvettünk a németből.
2020. szept. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
A koreai nyelvben sok olyan szó van, ami japánul is ugyanazt jelenti. Volt dél-koreai osztálytársam japán nyelviskolában, ezt onnan tudom.
2020. szept. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

A korai és japán nyelvtana nagyon hasonlít. A kínai nyelvtana állítólag könnyebb, hasonlít az angoléhoz. A szavak írását a másik kettő a kínaiból vette át, aztán a koreai újfajta írást vezetett be, szóval annak a legegyszerűbb és a legkülönlegesebb az írása. A japánban a szótövek kínai jelekkek vannak, de a ragok például saját írással (az a könnyebb abc), a kínaiban minden olyan bonyolult jekekkel van, de elvileg ugyanazokkal, vagy nagyon hasonlóakkal.

Kiejtésre a kínai nehezebb, a koreai is eléggé, és a japán könnyű, de vannak hasonlóan kiejtett szavak.


Szóval a kapcsolatok:

Nyelvtan: japán-koreai

Írás: japán-kínai

Kiejtés: mindhárom

2020. szept. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%

na igen itt remek ellen példa a német angol! :D rokon nyelvek van nagyon sok a hasonló szó de a nyelvtan teljesen más!!! ":D a német nyelvtan az egyik legnehezebb!


5-ős kicsit pontatlan!

nyelvtana nem nagyon hasonlít de ez igaz minden távol keleti nyelvre hogy nincs rag a japán meg a koreai eléggé különböző szavakat használ igaz vannak hasonló szavak de sokkal kevesebb mint pl német angol között... ez főként a japán megszállás miatt volt de a koreainyelv lényegesebben könnyebb mint az összes többi!

főként mert az írása egyszerű abc hangalapú írás és nem szavakat jelentenek a karakterek 20 körüli jel van kb mint az angol abc-ben

nincsenek olyan nehez irodalmi beszédje mint pl a japánnak! mert valljunk be japán kulturálisan sokkal fejlettebb mint korea! úgy képzeld el hogy japánnak van 4-5 beszéd formája általános-népi, hivatalos-népi, anime/irodalmi fokú (ez egy nagyon szép beszéd forma mind hangilag mind szavakban) és még van egy a magas irodalmi fokú ami nagyon bonyolult szavakat és írást használ kb mint nálunk a felső irodalmi művek

koreában van 2 általános és hivatalos kevésbé jellemző az irodalmi hisz az irodalom nem éppen fejlett ott


az igaz hogy a japán és kína ugyan azt az írás rendszert használja azonban japánnak van még hiragana és katakana írása a kanjin kívül amit kina is használ de pl vietnám is ezt használja


a kínai írás meg qurva bonyolult! az 5-ős fordítva tudja a beszéd könnyű az írás qurva nehéz mert hát van 50000 külön álló szimbolum amiből minden 10. ugyan úgy hangzik ezért is egy átlagos diplomás 4000 szót ismer/használ csak...

jó magyarban van kb 80-100 ezer szó de csak kb 40 betű itt meg 50 ezer külön írás forma


és nem nem lesz könnyebb egyiknél sem ez nem norvég és svéd/dán nyelv ami tényleg szinte ugyan az

a hasonló szavak meg csak egy nagyon kis részét képezik

2020. szept. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Japán nyelvtana kicsit nehéz, de könnyű a kiejtés - már ami a tokyoi kiejtést illeti. Egyébként megtanulható, a kivéltelekből kevés van (nem mint a németben például, ahol kivételből rengeteg van). Talán ami nehezítő tényező még, az az, hogy 4 írást is használnak: a kanák, kanjik és latin betűk. A kanjiknak meg sok az olvasata...


A kínaiban meg kell tanulni az írásjegyeket. A kiejtést, mert ezen sok múlik. És sok a dialektus, némelyik kvázi másik nyelv. A mandarin nyelvtana könnyű és szerintem érdemes megtanulni, manapság hasznos ha valaki munkát vállalna és tud kínaiul mellé. És, szerintem érdekes, de tapasztalataim szerint, ha valaki tanult kanjikat, akkor sok hanzit ismer. Nekem is sokszor van, hogy kiejteni nem tudom az adott szót, de értem a jelentését, ami nagyon hasznos tud lenni.


Koreai az elég más. A japán nyelvtana hasonlít hozzá picit, a japánok sok mindent átvettek a koreaiaktól. De Koreában az emberek nagy része nem ismeri a hanjákat, a hangult használják - kb 20 perc megtanulni. A kiejtés (nekem) picit nehéz, sok hasonló szó van. De saját tapasztalataim alapján gyorsabban tanultam meg, mint a japánt. (Persze egy ember élete végéig tanul egy nyelvet)


A többi nyelvről nem tudok nyilatkozni.

2020. szept. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Utolso fordítva votl! Koreaiak vettek át sok mindent Japántól! Japan már akkor nagy virágzó nemzet volt amikor Koreában még csak kezdett elindulni a kultúra...
2020. szept. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7. vagyok --- A japánok Koreán keresztül "importálták" az első kanjikat, majd később több alkalommal Kínából. A Yayoi korban elve sok volt a koreai betelepülő mesterember -- innen ered a mai japánok külseje, előtte a jómon kori emberek még egészen másképp néztek ki. Japán tulajdonképpen minden kultúrát és fejlesztést Koreától és Kínától vett át, amit aztán átalakított japánosra.
2020. szept. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahha azt ne felejtsd el hogy Korea akkortájt inkabb kina volt mint Korea nagyon sokáig nem volt saját kultúrája a kinai irás rendszert használták azután meg mind fordítva történt mivel japan fejlődni tudott Korea pedig nagyon meg maradt egy kezdetleges kultúra technológiai szinten!

És hozzá teszem a katanak készítését a kinai és koreai kardok teljesen máshogy néznek ki mint a japan kardok! Lehet látni a kezdetleges időszakban a japan kardok ugyan úgy néztek ki mint a kinai kétélű kardok utána teljesen át ment egy olyan kardá ami sehol máshol nem volt jelen!

És sem a japánok sem a koreaik nem voltak tiszta vérűek! Alapból mongolid származásúak és eléggé összetettek a jellegzetességek és főként akkor alakultak ki amikor már szépen elkezdődött a “határ” Lezárás mind Koreának és mind Japánnak volt egy ilyen hosszabb időszaka amikor elvoltak szigetelve

Az meg megint a másik hogy a koreai nép eredete a kelet kínaiak voltak

De történelem bizonyítja hogy a japan hódításokkor mekkora is volt a technológiai különbség (asszem előtte volt az a hosszabb időszak amikor elvoltak szigetelve ezek az országok)

2020. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!