Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás filmnézéssel hogyan?

Nyelvtanulás filmnézéssel hogyan?

Figyelt kérdés
Full alapoktól, hogyan jobb szerintetek? pl német szinkron, német felirat vagy magyar szinkron, német felirat, vagy német szinkron és magyar felirat?
2020. okt. 6. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapoktól nincs nagy értelme filmet nézni mert úgysem fogsz belőle eleget érteni. Én inkább eljutnék minimum egy A2-es szintre. Más módszerekkel sokkal gyorsabban menne. De ha ragaszkodsz hozzá, akkor az elején német szinkront és magyar feliratot ajánlanék.
2020. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kezdetekben próbálkozz mesékkel, aztán menj filmekre és ajánlom a német szinkron + német feliratot.
2020. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Először tanulj szerintem is. Nem szükséges nyelvtant, csak szavakat is elég. Tanuld meg mondjuk az 500 leggyakoribb szót. Utána nézz mesét idegen nyelven, idegen nyelvű felirattal. Ha van ismeretlen szó szótárazd ki, tanuld meg. Utána ugyanazt a mesét nézd meg még többször. Bármit nézel, ne csak egyszer tedd. Először idegen nyelvű felirattal és szótárral, utána csak felirattal majd anélkül. Nézz sok mesét eleinte így. Dolgozd fel magad az 1000-1500 leggyakoribb szóig. Én itt el kezdenél olvasni is, szintén mesét szintén szótárral. Olvasni is többször elolvasnék egy-egy oldalt. A könyv azért is jó, mert abból a nyelvtan is jobban rád ragad, plusz a helyesírást is jobban tanulod. Ezek után már biztos lesz egy erős 2000 szavas szókincsed, ami már nagyon sok! Ezután nézhetsz valami olyan sorozatot/filmet amit ismersz! Ez a németnél nagyon nagy különbség lesz, de ez ne tántorítson el! Ugyanúgy szótárazz, tanulj szavakat. Én mindennap biztos megtanulnék 10 szót- az 3650 szó egy év alatt- plusz ismételném őket.


A filmezés kiváló módja a nyelvtanulásnak, de egyedül az által nem lehet megtanulni felnőttként egy nyelvet. Annyi, hogy a magyar feliratot semmiképp sem javaslom, mert akkor túlságosan arra fogsz hagyatkozni- szótárazz helyette, az sokkal hasznosabb!

2020. okt. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!