Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik szót használja a német...

Kenorcsi kérdése:

Melyik szót használja a német nyelv arra' hogy valakinek nincs alapja' vagy nincs megalapozva a jövője? Melyik a leggyakoribb szóhasználat?

Figyelt kérdés
2020. nov. 6. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A "befestigen"-nel találtam rá irodalmi példát, ami szó szerint inkább azt jelenti, hogy megszilárdítani, megerősíteni.


"...etwas, worauf er seine Ruhe bauen und wodurch er seine Zukunft befestigen kann."


Forrás:

Seltsame Liebschaften: Das Marmorbild (szerző: Henri de Régnier)


Nekem is a "befestigen" jutott először az eszembe, nem tudom, hogy van-e a "megalapozni"-hoz közelebb álló szó, amit tényleg használnak erre.

2020. nov. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Arra, hogy valaminek/valakinek nincs alapja, szövegkörnyezettől függően van jó megoldás, ezt nehéz így általánosan megválaszolni. Néhány példa (itt Grund és Hintergrund fog szerepelni):


Ich sehe keinen Grund zur Panik. (Nincs alapja a pániknak)


Die Mischung aus Islam und Nationalismus betrifft auch Christen, die keinen muslimischen Hintergrund haben. (Itt a muzulmán alapokra/háttérre utal)

2020. nov. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Közben eszembe jutott egy másik lehetőség is a jövő megalapozásának kifejezésére, méghozzá az alábbi módo(ko)n:


Fundament für die Zukunft legen/bauen


Példák:


"Borussia baut Fundament für die Zukunft"


Forrás: [link]


"Fundament für die Zukunft gelegt" (ez egy cím)


Forrás: [link]


"...daß man nur aus einer eingehenden Kenntnis vom eigenen Standort und von der eigenen Vergangenheit sichere Fundamente für die Zukunft bauen kann."


Forrás: [link]

2020. nov. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!