Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehetne az alábbi...

Hogyan lehetne az alábbi mondat részletet átfordítani angolról magyarra úgy, hogy az igazság tartalma ne változzon, de ne is legyen túl magyartalan?

Figyelt kérdés

...the rightmost bit wraps around to the leftmost bit

at the other end of the byte.



2020. nov. 8. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Talán ha a teljes mondatot megadnád?? Mégis mikor fogjuk megtanulni végre, hogy izolációban nem lehet fordítani??
2020. nov. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 chtt ***** válasza:
100%

Túl azon, hogy az egyesnek abszolút igaza van...

[link] - itt a szövegkörnyezet (másol-beilleszt módszerrel pikk-pakk megtalálja a keresett mondatott)

Van annak bármi értelme, hogy 'a jobb szélső bit a bájt másik oldalán lévő bal szélső bit felé fordul/csavarodik'? Ha nincs, légyszi, ne nagyon nevess ki...

:D

2020. nov. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 chtt ***** válasza:
100%
mondatot - eredetileg természetesen egy 't' (csak véletlenül múlt időbe tettem, bocs XD)
2020. nov. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A jobb szélső bit körbefordul, rotálódik, átkerül a bal szélső bitre. (Mint amikor egymás mellett állnak emberek, és a sorban mindenki jobbra lép, és a jobb szélső átszalad a bal szélre.)
2020. nov. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A temperamentumos elsőnek: The one at the bottom (shift out) can be connected tosome other bit in the computer, but is often connectedback to the one on the top (shift in) and when that isdone, the rightmost bit wraps around to the leftmost bitat the other end of the byte. Nem hiszem ,hogy az egész mondat itt annyit segítene, de tessék.

A második: Erre vagyok kíváncsi én is :D Szó szerint le tudnám fordítani, de nem tudom, hogy még mindig helyes lenne-e a mondta tartalma.

2020. nov. 8. 15:01
 6/8 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy átmásolás közben, pár szóköz valamiért eltűnt :/
2020. nov. 8. 15:03
 7/8 chtt ***** válasza:
100%
Mert pdf-ből másoltál. :) De mindegy, az én linkem pont ott nyílik meg, ahol a mondatod van (ez engem is meglepett). A négyes válasza nem jó neked? Én teljesen eltátottam tőle a számat, ha lehetne duplán zöldíteném. :)
2020. nov. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 voltam...

"The one at the bottom (shift out) can be connected to some other bit in the computer, but is often connected back to the one on the top (shift in) and when that is done, the rightmost bit wraps around to the leftmost bit at the other end of the byte."

Kb:

Az alsó [bit] (a léptetés kilépő oldalán) egy másik bithez lehet kapcsolva a számítógépben, de gyakran vissza van kötve a felsőbe (a belépő bitbe). Ilyenkor [helyiérték szerint nézve] a jobb szélső bit értéke átkerül a bal szélső bitbe, a bájt másik végére.

2020. nov. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!