Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvből mennyi idő...

Német nyelvből mennyi idő alatt lehet eljutni egy olyan szintre, hogy értsem, amit mondjuk egy német filmben mondanak?

Figyelt kérdés

Már egy ideje tanulok németül, és a szabályok csak folyamatosan jönnek, és jönnek, de még mindig nem értem el azt a szintet, hogy értsek végre valamit az élőbeszédből is.

Aki már van olyan szinten, hogy kommunikálni tud németül (valamint azt is érti, hogy mit mondanak), annak mennyi időbe telt ezt elérni, mik a tapasztalatai? A németben tényleg sokkal több nyelvtant kell ahhoz tudni, hogy beszélni tudjak, mint az angolban? Nagyon hálás lennék, ha valaki megosztaná az ezzel kapcsolatos ,,élményeit".



2020. nov. 21. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi filmet, sorozatot mennyit szoktál hallgatni? A szavak jelentését nem tudod, vagy nem érted ki mk a szó? Az egyetlen titok arra, hogy egy idegennyelvű szöveget érts tv-ben, rádióban az az, hogy eengeteget hallgatod.
2020. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon komplex kérdés. Szerintem nehezebb azt a szintet elérni, hogy a filmeket is majdnem tökéletesen értsd, mivel beszéd közben általában vissza tudsz kérdezni, ha valami nem tiszta. Egyébként attól is függ, hogy milyen filmeket akarsz megérteni. Ha valami tele van szóviccekkel, azt nyilván nehezebb is érteni.

Nekem a német volt az első nyelvem, ezért amikor komolyabban elkezdtem vele foglalkozni, kb. 5 évre volt szükségem, hogy minden műsort kivétel nélkül mondjuk legalább 99%-ig megértsek (tehát akkor lett meg kb. a külföldiek által emlegetett C2 szint). De ez sok melóba került, sokszor előfordult, hogy naponta egy-két órán át sorozatokat és filmeket néztem, amiket ki is szótáraztam magamnak.

Ha már a többedik nyelvet akarod C1/C2 szintre felhozni, akkor a szükséges tanulási idő lassul (mert lesz tapasztalatod, hogyan kell csinálni).

2020. nov. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*a szükséges tanulási idő csökken (most olvastam vissza, hogy a végén hülyeséget írtam).
2020. nov. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Miért nem érnek semmit az évek?

Emlékszem általános iskolában hat évig tanítottak németül és én bizony hősiesen ellenálltam, egy egész mondat nem sok, annyit nem tanultam meg. Már csak azért sem (nem úgy mint 25 évvel később: az “Egy év alatt német felsőfokra” projektemben).


Erről az oldalról van ez a részlet.


Mennyi idő alatt lehet megtanulni egy nyelvet? - Öt év - öt nyelv+

otevotnyelv.com › mennyi-ido-alatt-l...

Translate this page

Legfőképpen nem nyelvet tanulni – így már az is nagy szerencse, ha az ember egyszer a hétvégén leül fél órát piszkálni az angolt/németet/spanyol/olaszt, mert .

2020. nov. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Iskolai úton tanulom a németet már egy éve, de ha valakinek 5 évre volt szüksége, hogy értsen mindent, akkor valahogy majd beletörődöm, hogy még várnom kell egy kicsit arra, hogy értsem a dolgokat😅😆
2020. nov. 24. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!